Абромавичус розказав, де "Укроборонпром" братиме ресурси для розвитку

Новопризначений голова наглядової ради "Укроборонпрому" Айварас Абромавичус вважає, що для розвитку та модернізації концерну Україні потрібно залучати іноземних інвесторів

Про це політик заявив в інтерв'ю виданню "Цензор.НЕТ", передає Depo.ua.

"Іноземні інвестори і спільні підприємства. Бюджетні гроші точно не будуть виділятися для розвитку "Укроборонпрому". Працювати будуть ті, хто зберіг компетенції і технології. Компанії всередині "Укроборонпрому" ще не проаудитовані, і на зовнішніх ринках піднімати гроші на потужні проєкти через фінансові інструменти, єврооблігації можна, тільки коли йдеш і складаєш умову собі з іноземними партнерами, у кого є гроші і потенційні ринки збуту", – сказав він.

За його словами, державне оборонне замовлення зростає, але не сильно.

"У минулому році УОП поставив оборонним відомствам України озброєння на 400 мільйонів доларів США. Великого збільшення цієї цифри чекати не варто. А ось в експорті ми ставимо амбітну мету – вирости в 5 разів до 2025 року. Світовий ринок озброєння – майже 2 трильйони доларів США на рік", – наголосив Абромавичус.

Голова наглядової ради "Укроборонпрому" також додав, що у керівництва концерну є плани експортувати на 2 мільярди доларів США на рік.

"Найперспективніший напрямок – це авіабудування, якого у нас не було фактично останні кілька років, в тому числі з причин саботажу з боку осіб, відповідальних за цей напрямок. А також ракетобудування, де останнім часом підписано кілька дуже вдалих контрактів, де ми знаємо, що у нас є на світових ринках конкурентна перевага, туди треба кинути кращі ресурси", – додав він.

Абромавичус розповів, що компанії, задіяні у виробництві озброєння, будуть, в тому числі, розвивати виробництво і товарів подвійного призначення, і товарів цивільного призначення.

"Не секрет, що до нас звертається багато компаній, які як раз готові дати замовлення на підприємства громадського призначення – вишки для вітряних електростанцій, продукція на газотранспортну систему, побутові газові лічильники і так далі. Потрібно людей займати роботою, піднімати серйозно зарплату. Потрібно возити, водити інвесторів за ручку, показувати, що на наших підприємствах ми можемо теж виготовляти продукти і військового і цивільного призначення, що ми можемо працювати по-сучасному і нам нарешті можна довіряти", – зазначив він.

Голова наглядової ради "Укроборонпрому" сподівається на створення спільних підприємств, як військового, так і цивільного призначення, в тому числі з провідними світовими компаніями.

Нагадаємо, раніше Абромавичус назвав сім пріоритетів вдосконалення "Укроборонпрому".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme