25 зрадників: Проти кого ввела санкції РНБО (повний список, біографії, фото)

РНБО щойно запровадила санкції проти колишніх високопосадовців та правоохоронців-зрадників. Щоправда, переважно всі вони вже давно поїхали на Росію і отримали там громадянство

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
25 зрадників: Проти кого ввела санкції Р…

Санкції запроваджено, зокрема, проти Азарова і Януковича. Але не всі особи є відомими широкому загалу.

За даними СБУ в 2014 році ці посадовці сприяли спецслужбам РФ в окупації українських територій, координували злочинну діяльність силових структур, перешкоджали правам і свободам громадян, зокрема на "референдумі" в Криму. А деякі з посадовців були також причетні до фінансування тероризму, проросійських акцій протесту та антиукраїнської пропаганди.

"Окремі епізоди їхньої діяльності за період 2014 року досі розглядаються у судах. Деякі з цих чиновників причетні до підписання "Харківських угод". А частина – і досі працює на зміцнення окупаційного режиму в Криму і на Донбасі", – резюмував глава відомства Іван Баканов.

Depo.ua розповідає докладніше про кожного з них. 

Сергій Абісов

сергій абісов

Фото: УНІАН

Колишній командир кримського "Беркуту". Зрадив присязі під час окупації Криму. За великі заслуги перед окупаційним режимом був підвищений Путіним до "міністра внутрішніх справ Криму". Звільнений з посади з 2018.

З МВС України звільнений з формулюванням "за зраду Батьківщині", перебуває в розшуку. Підозрюється в скоєнні злочинів, передбачених частиною 1 статті 109 Кримінального кодексу України ("дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади").

Абісов входить в список осіб, на яких поширюються санкції США, а також в санкційні списки Європейського союзу, Канади, Австралії, Швейцарії, Ліхтенштейну і Норвегії.

Микола Азаров

микола азаров

Фото: УНІАН

Прем'єр-міністр України з 11 березня 2010 до 28 січня 2014, один із співзасновників та колишній голова Партії регіонів. З серпня 2015 року голова організації "Комітету спасіння України". З 3 червня 2014 року перебуває у розшуку СБУ.

Втік з України, живе в Європі.

Сергій Аксьонов (він же "Гоблін)

сергій аксьонов

Самопроголошений прем'єр-міністр російської окупаційної влади в Автономній республіці Крим з 27 лютого 2014. З 17 березня 2014 — голова Ради міністрів "Республіки Крим" в складі тимчасово окупованого суб'єкта РФ.

У березні 2014 року у відношенні Аксьонова було порушено кримінальне провадження в частині 1 статті 109 КК України (насильницьке зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади). 

17 березня 2014 США ввели персональні санкції проти переліку осіб які загрожують миру, безпеці, стабільності, суверенітету, та територіальній цілісності України, та за підрив демократичних інститутів і процесів в Україні. В цьому списку осіб є і Сергій Аксьонов.

В 90-х входив в ОПГ "Сейлем", в котрому перебував під прізвиськом "Гоблін".

Олександр Бобков

олександр бобков

Народний депутат України 7-го скликання, член Партії регіонів. За свідченням "секретаря ради безпеки ДНР" Олександра Ходаковського Бобков номінально бере участь у бойових діях на сході України на боці сепаратистів у складі батальйону "П'ятнашка"

Валерій Грицай

Колишній міліціонер главка МВС в АР Крим, зрадив присягу і перейшов на бік окупантів. За даними "Миротворця" служить окупаційному режиму, вважаючи, що він російський міліціонер

валерій гріцай

Костянтин Затулін

костянтин затулін

Фото: УНІАН

Російський політик, директор Інституту країн СНД, депутат Державної думи Росії. Висловлювання та дії Затуліна на території України піддавалися критиці різними політиками, зокрема його звинувачували в українофобії. СБУ тричі оголошувало Затуліна персоною нон ґрата ще до окупації Криму і початку війни.

Петро Зима

Колишній начальник севастопольського управління СБУ, зрадив присязі, перейшов працювати в ФСБ.

петро зима

Андрій Іванцов

Колишній начальник міліції Алушти (Крим), перейшов на бік окупанта

андрій іванцов

Олег Кирилин

Колишній український кримський міліціонер, зрадив присязі, служить окупантам в чині "заступника міністра внутрішніх справ"

олег кирилин

Вадим Колесніченко

вадим колесніченко

Фото: УНІАН

У 2006—2014 народний депутат України, до 2014 заступник голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді України. Член російської політичної партії "Родіна". Відомий своєю неприязню до української мови, українофобськими та сепаратистськими поглядами, зокрема 2014 року сприяв анексії Криму Росією.

З 2014 року — громадянин Росії 

Володимир Константинов

володимир константинов

Голова Верховної ради Криму (2010—2014), колишній голова Комісії асоціації з питань європейської інтеграції, транскордонного та міжрегіонального співробітництва. Один з найбагатших жителів Криму, статки якого оцінюють у 150-315 млн $, володіє будівельною компанією з сумнівною репутацією, за що отримав прізвисько "Нєдострой".

Після початку тимчасової окупації Криму Росією — голова окупаційної Державної ради Криму з 17 березня 2014 року. Секретар кримського відділення путінської партії Єдина Росія з 2014 року. У березні 2014 звинувачений генпрокуратурою у державній зраді

Сергій Курченко

сергій курченко

Фото: УНІАН

Бізнесмен, олігарх, власник групи компаній СЄПЕК (рос. ВЕТЕК), власник та президент футбольного клубу "Металіст" (Харків). Одне з джерел доходів — так звані "ресурсні піраміди". Під час подій Євромайдану зник з України і переховується від слідства у Москві

Сергій Кусюк

сергій кусюк

Колишній полковник української міліції, заступник командира полку особливого призначення "Беркут". Відомий неодноразовою участю в керуванні протиправними силовими діями "Беркуту" (а також на чолі невідомих у цивільному одязі) — проти громадських акцій та представників ЗМІ.

Розшукується за звинуваченням у причетності до масових вбивств активістів у центрі Києва в лютому 2014. Після втечі на Росію - полковник російського ОМОНу Росгвардії РФ (2017)

Павло Лебедєв

павло лебедєв

Колишній український політик російського походження, член Партії регіонів (з жовтня 2007), міністр оборони України (з 2012 по 27 лютого 2014). Під час подій Євромайдану зник з України і переховується від слідства.

Леонід Пасічник

леонід пасічник

Колишній співробітник СБУ. З 1993 по 2013 роки працював в СБУ, залишив службу у званні полковник. Після переходу на сторону проросійських сил отримав "звання" генерал-майор.

Голова маріонеткового утворення "Луганської Народної Республіки" з листопада 2017 року, де він змістив Ігоря Плотницького. З 9 жовтня 2014 року очолював спецслужбу — міністерство держбезпеки "ЛНР".

Олександр Поддубов

Служив в міліції в Севастополі, зрадиві присязі і перейшов на бік окупанта. 

олександр поддубов

Наталія Поклонська, вона ж "Няша - прокурор Наташа"

наталія поклонська

До окупації працювала в прокуратурі АР Крим на посаді старшого прокурора 2-го відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримки державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів від органів внутрішніх справ Головного управління нагляду за дотриманням законів у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України.

Після початку тимчасової анексії Росією Криму перейшла на бік Росії. Окупанти зробили її "прокурором Республіки Крим", кого вона із себе і вдавала з 2 травня 2014 до 6 жовтня 2016 року. 

Нині поклонська - депутат Державної Думи РФ VII скликання, заступник голови комітету Держдуми РФ з міжнародних справ з 18 вересня 2016 року. Член фракції "Єдина Росія".

Помішана на монархії, вважає, що пам'ятник Миколі Другому здатен мироточити. Є героїнею аніме і пісні про "Няшу".

Віктор Пшонка

віктор пшонка

Генеральний прокурор України до лютого 2014 року. Під час подій Євромайдану зник з України і переховується від слідства. 

28 квітня 2014 року міністр МВС України Арсен Аваков в ефірі одного з телеканалів заявив, що Пшонку оголошено у міжнародний розшук. Проте Інтерпол відмовився оголосити в розшук колишнього генпрокурора Віктора Пшонку, мотивуючи це непереконливістю доказів, наданих органами України.

Після втечі Пшонки активісти змогли потрапити в його палац і кадри розкішної аж заданто обстановки потрапили в пресу. Після цього в українській мові з'явився неологізм "пшонка стайл" - це коли все аляпувато, пафосно і в золоті.

Дмитро Саламатін

дмитро саламатін

Фото: УНІАН

Колишній український політик, державний діяч, колишній народний депутат України, 1-й заступник голови Комітету з питань науки і освіти, член Комітету з питань бюджету (липень 2006), генеральний директор Державного концерну "Укроборонпром" (2010–2012), Міністр оборони України (з 8 лютого 2012 по 24 грудня 2012). Член РНБО (з 17 лютого 2012).

14 січня 2019, за даними Генпрокурора Луценка, Саламатіну було оголошено підозру про участь у складі злочинної організації Януковича, заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах, зловживання службовим становищем та державній зраді в інтересах РФ. Також його підозрювали в підриві обороноздатності, безпеки України.

24 червня 2020-го ДБР повідомило про підозру Януковичу, Павлу Лебедєву та Дмитру Саламатіну у скоєнні державної зради

Ігор Соркін

ігор соркін

Український військовий інженер, банкір, "касир родини Януковича". Голова НБУ з 11 січня 2013 по 24 лютого 2014 року. 

18 вересня 2015 року відкрито кримінальне провадження, СБУ оголосила в розшук колишнього голову Національного банку України Ігоря Соркіна і колишнього голову правління Реал-банку Володимира Агафонова. Кримінальне провадження, яка розслідується Генеральною прокуратурою України спільно з СБУ, відкрито за фактом заволодіння Соркіним і Агафоновим коштів Нацбанку і ПАТ "Аграрний фонд" у розмірі 2,8 мільярда гривень. Прес-служба СБУ заявляє, що розкрадання грошей відбувалося за попередньою змовою учасниками злочинної організації, створеної власником Реал-банку і Брокбізнесбанку Сергієм Курченком.

6 грудня 2019 Інтерпол скасував міжнародний розшук Соркіна, це сталося на основі рішенні генерального секретаріату Інтерполу, що було винесено в липні 2019.

Дмитро Табачник

дмитро табачнік

Фото: УНІАН

Міністр освіти і науки в уряді Миколи Азарова. 23 лютого 2014 року постановою Верховної Ради без обговорення звільнений від виконання обов'язків міністра освіти голосами 236 народних депутатів.

Знаходиться у всеукраїнському розшуку з липня 2015 року, з 2014 року переховується від українських правоохоронців на Росії. ТВідомий своїми українофобськими та проросійськими поглядами.

Микола Ткаченко

До окупації і війни служив міліціянтом в Макіївці і в Алушті. Зрадив присязі і перейшов на бік окупанта

микола ткаченко

Микола Федорян

микола федорян

Колишній заступник начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим. Кримське російське видання "Примечания" називає його одним з топменеджерів підконтрольного російській владі Криму "Чорноморнафтогазу", а саме начальником управління транспорту цієї компанії. За інформацією української прокуратури, Федорян допомагав російським силовикам при проведенні обшуків і затримань громадян у кримських "справах Хізб ут-Тахрір". Сам Федорян він визнає своєї провини.

9 листопада 2020 року Херсонський суд заарештував кримчанина Миколу Федоряна за підозрою у державній зраді. Напередодні його затримали на адміністративному кордоні між анексованим Кримом і Херсонською областю.

Микола Фіськов

Миколи Фіськова не знайдено, але можливо сталася технічна помилка і йшлося про Сергія Фіськова - дезертира і зрадника, посібника терористів ОРДЛО

микола фіськов сергій фіськов

Олександр Щербицький

олександр щербицький

Російський контр-адмірал, народився в Севастополі. Під час окупації Криму був начальником організаційно-мобілізаційного управління - заступником начальника штабу Північного флоту і начальником штабу Кольської флотилії різнорідних сил (2012-2015). Указом Президента Росії від 8 травня 2015 року призначений командиром Балтійської військово-морської бази Балтійського флоту.

В 2018  призначений начальником Військового інституту (військово-морського) ВУНЦ ВМФ "Військово-морська академія".

Ольга Чечеримова

Колишня начальниця управління кадрового забезпечення ГУ МВС

Віктор Янукович

віктор янукович

Український державний діяч, четвертий Президент України, визнаний винним у державній зраді. 12 січня 2015 року оголошений у розшук Інтерполом, але 21 липня 2015 року Інтерпол призупинив розшук у зв'язку з поданням Віктором Януковичем скарги

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme