13 днів до змін Конституції: Гризлов з "ведмедями" готує "сезонні знижки" для України

Попри намагання натиснути на Київ перед ухваленням Конституції в Кремлі топчуться на місці
Depo.Влада
14 січня 2016 14:30
ФОТО: depo.ua
13 днів до змін Конституції: Гризлов з "ведмедями" готує "сезонні знижки" для України
13 днів до змін Конституції: Гризлов з "ведмедями" готує "сезонні знижки" для України

У Мінську знову пройшли переговори. І знову – абсолютно безрезультатно. Втім, бойовики з "ДНР"-"ЛНР" почали активничати, влаштувавши скандал з вимогами прибрати двох українських представників в контактній групі – народного депутата Ірину Геращенка та екс-посла в Білорусі Романа Безсмертного. Чим це допоможе переговорам, які явно зайшли в глухий кут – абсолютно незрозуміло.

За словами Безсмертного, політична підгрупа, учасником якої він є, ні про що не домовилась. "По суті питання жодного просування немає. Тільки з організаційних питань досягнуто рішення щодо участі представника БДІП ОБСЄ", — зазначив Безсмертний, додавши, що вони продовжують обговорювати питання виборів на окупованих територіях. В будь-якому разі, зміна переговірників абсолютно ні до чого не призведе. Жодна зі сторін не піде на виконання обопільних вимог, а тому переговори так і залишаться на мертвій точці.

Тим часом в зоні АТО суттєво збільшилася кількість обстрілів. Зокрема, під завершення минулої доби бойовики російсько-терористичних бандформувань встановили новий "післяноворічний рекорд" з кількості обстрілів. Було зафіксовано 70 випадків порушення кремлівськими найманцями умов незастосування зброї в зоні проведення АТО. Втім, все це теж топтання на одному місці. Ситуацію на фронті можна описати наступним чином: наші не хочуть вперед, проросійські терористичні формування – не можуть. В результаті, вони здатні лише на певну ескалацію конфлікту, щоб потім у Мінську в чергове домовлятися про припинення вогню, виторговуючи собі "плюшки".

Втім, час працює явно не на Росію. Нафта стрімко дешевшає і, за даними експертів, може дійти до 25 доларів за барель вже протягом місяця. Тому позиція України проста - ми чекаємо, коли по річці пропливе труп ворога. Це розуміють у Москві, тому і демонструють активність. Але це – стара гра, яка вже не може давати результати – всі прекрасно розуміють наперед, коли Путін почне підіймати ставки, а потім буде готовий піти на "знижки" - не вимагати зміни українських переговірників та зменьшити або припинити обстріли. 

Все це топтання на місці з боку Кремля – на руку Києву, цим треба користуватися, щоб самим тягнути час, не дозволяючи при цьому реалізовувати Путіну план з дестабілізації ситуації напередодні розгляду Верховною Радою змін до Конституції.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада