"Захисна зброя - інструмент миру": Порошенко зустрівся з конгресменами США

Президент Петро Порошенко зустрівся з делегацією Палати представників Конгресу США, на якій обговорювалися спільні дії в питаннях військового та військово-технічного співробітництва
Depo.Влада
30 березня 2015 20:55
ФОТО: depo.ua

Сторони також обговорили питання надання Україні нелетальної військової допомоги, передає depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

"Ми прагнемо створити сучасну українську армію, яка була б здатна захистити країну від агресора. Захисна зброя - це інструмент миру, а не війни", - заявив Порошенко.

Президент наголосив на тому, що спільні і скоординовані дії в питаннях україно-американського військового і військово-технічного співробітництва мають взаємовигідний характер, а спільні україно-американські військові навчання, які заплановані в поточному році, здатні принести значну користь.

Кевін Маккарті, лідер більшості в Палаті представників Конгресу США наголосив, що українська боротьба за незалежність має підтримку як з боку Республіканської, так й Демократичної партії, а тема підтримки України набуває все більшого значення в американському суспільстві.

Говорячи про ситуації в зоні проведення АТО, Президент наголосив, що Україна готується захищати свою свободу, демократію і незалежність. "Україна захищає не лише свою незалежність, українські воїни захищають майбутнє усієї Європи", - сказав Петро Порошенко.

Голова Комітету Збройних сил Палати представників Конгресу США Вільям «Мак» Торнберрі висловив спільну думку делегації, що українське питання - проблема протидії агресору і повернення миру в Україні - є однієї з найважливіших тем серед американців: "Ми усі підтримуємо українців у вашій боротьбі за незалежність і свободу. Російська агресія проти України зачіпає кожного з нас".

Говорячи про політику санкцій по відношенню до Росії, представники американської делегації наголошували, що "санкції - це ціна, яку Росія має платити за агресію проти України і анексію Криму".