"Венеціанка" радить Україні скасувати "партійну диктатуру"

Венеціанська комісія рекомендує Україні скасувати законодавчу норму, яка дозволяє партіям "підчищати" списки після виборів
Depo.Влада
11 червня 2016 17:50
ФОТО: depo.ua

Відповідне рішення Комісія ухвалила на своєму засіданні у суботу, передає depo.ua з посиланням на "Європравду".

ВК нагадала, що кілька років тому вже давала висновок щодо конституційних положень про "імперативний мандат" і тоді також визнала дану норму недемократичною.

"У відповідності до своїх попередніх коментарів щодо Конституції, Венеціанська комісія вважає, що надання партіям таких повноважень суперечить міжнародним стандартам і де-факто позбавляє громадян (електорат) здійсненого ними вибору, бо партія сама обирає хто з учасників списку має бути обраний. Право партій прибирати кандидатів зі свого списку після того, як вибори вже відбулися... має бути переглянуте і приведене у відповідність до європейських стандартів", - йдеться у висновках комісії.

Нагадаємо, 16 лютого народні депутати ухвалили законопроект №3700, який дозволить партіям на з'їздах вже після виборів "чистити" виборчі списки від тих, хто не пройшов на виборну посаду на підставі їх незгоди з політикою партії.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада