"Сірий кардинал" Яценюка чистить його перед Байденом

Склавши депутатський мандат Микола Мартиненко додав шансів Арсенію Яценюку на збереження прем’єрського крісла

"Сірий кардинал" Яценюка чистить його пе…

Верховна Рада знає не так багато прикладів, коли народний депутат сам складає з себе повноваження. Ще менше таких випадків стосується людей, яким є, що втрачати. Тому учорашня заява про відкликання депутатського мандату Миколи Мартиненка, який є головою комітету ВР з питань енергетики – це серйозний прецедент. Тим паче, що він - нардеп п’яти скликань поспіль, тобто з 1998 року. Втім, бувають ситуації, коли депутатський мандат, як це не дивно, може стати перешкодою для вирішення політичних цілей.
Інформаційна атака проти Мартиненка, яку останні два місяці розганяє екс-журналіст і нардеп від БПП Сергій Лещенко нібито з подачі російського олігарха Костянтина Григоришина, явно здобула відповідний медіа-ефект. Регулярна поява Лещенка в ефірах на Шустері, жорсткі статті в "Українській правді" - все це здійняло серйозну негативну хвилю. Яка, за деякими даними, дійшла навіть у Вашингтон. Варто зазначити, що за тиждень, 7 грудня, до України приїжджає віце-президент США Джо Байден, який має вирішити долю Кабміну Яценюка. Нагадаємо, вже 12 грудня минає рік уряду, а отже він втрачає імунітет, і може бути переобраний.
Втім, у США продовжують підтримувати Яценюка. Але історія з Мартиненком, щодо якого швейцарська прокуратура відкрила кримінальне провадження у зв’язку з нібито корупцією, схоже, могла серйозно змінити ставлення до чинного прем’єр-міністра, "сірим кардиналом" якого і вважають Мартиненка. Тому і було ухвалено рішення прибрати фігуру, яка могла нашкодити усьому політичному процесу.
Фактично відходом Мартиненка вибиваються козирі з рук у Лещенка, який, схоже, був налаштований на те, щоб ударами по ньому викликати падіння Яценюка, з яким у Григоришина йде затяжна війна. Зараз, за тиждень до ухвалення рішення відносно переформатування Кабміну (саме за цим і прилітає в Україну Байден), політик, який був обраний як хороша мішень, виведений з гри. Таким чином, Яценюк фактично відмивається від звинувачень у корупції в його команді.
Водночас сам Лещенко, який став свого роду "торпедою" у цьому процесі, протягом цього часу сам встиг понести серйозні репутаційні втрати. По-перше, жорстка прив’язка Лещенка до російського олігарха Григоришина вже навряд чи кудись зникне. По-друге, зацикленість колись авторитетного журналіста на одній конкретній особі – Мартиненку – попри всі озвучені факти викликає серйозні підозри у замовленні всього цього розслідування. В результаті, в бруді виявилися всі. Але Яценюку, схоже, вчорашнім фінтом вдалося трошки відмитися. А Мартиненко, знявши з себе мандат, показав, що він - відкритий до реального, не політичного розслідування його справи.
Вихід Мартиненка з гри сплутав карти його опонентам. А також зберіг хиткий, але все ж таки необхідний статус-кво, який підтримають на Заході. Адже за великим рахунком збереження нинішнього Кабміну, щоправда, в дещо зміненому вигляді, вигідно для більшості політичних гравців. Звільнення Яценюка – це майже гарантовані позачергові парламентські вибори. Яких Україна, яку і так лихоманить не по-дитячому, може фізично не витримати.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme