"Схеми": Підрядник Міноборони Росії охороняє стратегічні об'єкти в Україні

Керівник російської корпорації ТИРА, яка обслуговує військові замовлення Міноборони і спецслужб РФ – Савелій Житомирський, володіє фірмами, які здійснюють охорону стратегічних об'єктів в Україні
Depo.Влада
30 травня 2016 13:02
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми", передає depo.ua.

Уродженець українського Донецька Житомирський, за даними сайту Міноборони РФ, є лауреатом премії уряду Росії, має багато заслуг у сфері спецзв'язку та пов'язаних сферах.

Згідно з актуальними даними Єдиного державного реєстру юридичних і фізичних осіб в Україні, Житомирський володіє шістьма фірмами, які займаються переважно будівельними роботами, орендою нерухомості, торгівлею, а також послугами охорони.

Офіційно Житомирський є власником лише однієї охоронної фірми – київського "Агентства безпеки "Легіон-Київ". Але Антимонопольний комітет встановив, що цей російський бізнесмен також пов’язаний щонайменше з іще двома – "Агентством безпеки "Легіон" та "Енергобезпека-Комплекс".

За даними офіційного "Вісника державних закупівель", тільки за два роки російської агресії пов’язані з Житомирським охоронні фірми виграли в Україні тендерів на суму понад 10 мільйонів гривень. Серед клієнтів опинилися такі українські стратегічні державні підприємства, як "Укрзалізниця", "Укртрангаз" та "Укренерго".

Зараз фірма "Енергобезпека-Комплекс" охороняє лінії електропередач, які постачають електроенергію в міста Запорізької, Дніпропетровської, Черкаської областей із найбільшої в Україні та Європі атомної електростанції – Запорізької, а також охороняє у Волинський та Львівський областях об’єкти "Укртрансгазу" – оператора української газотранспортної системи, через яку здійснюється транспортування газу для споживачів України та Європи.

Загалом фірми, пов’язані з Житомирським, активно діють мало не в усіх регіонах України. У Луганській, Одеській, Волинській та Львівській областях вони охороняють об’єкти "Укртрансгазу", в Кіровоградський області – "Укрзалізниці", а в Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Черкаській, Сумській, Донецькій та Луганській областях – об’єкти "Укренерго".

Крім того, за даними розслідування, пов'язані з Житомирським підприємства подали заявки на участь в тендері з охорони об'єктів "Украероруху" – підприємства, яке надає аеронавігаційні послуги всім повітряним суднам в українському небі.

Втім сам Житомирський у розмові з журналістами "Схем" заявив, що охоронною діяльністю не займається і стосунку до вказаних компаній не має.

У Службі безпеки України теж додали, що зараз Житомирський вже не є власником агентства безпеки "Легіон-Київ". За даними видання, тепер замість росіянина там керує його родичка Ірина Адамова.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада