"Самопоміч" блефує, що вийде з коаліції

Заяви представників "Самопомочі" про можливий вихід з коаліції - це лише блеф та елемент політичних торгів
Depo.Влада
2 липня 2015 22:06
ФОТО: depo.ua
"Самопоміч" блефує, що вийде з коаліції
"Самопоміч" блефує, що вийде з коаліції

Сьогодні народний депутат від "Самопомочі" Єгор Соболєв заявив, що його фракція може залишити правлячу коаліцію. Сталося це в кулуарах Верховної Ради, коли "Самопоміч" разом з Радикальною партією Ляшка демонстративно залишила сесійну залу, протестуючи проти несправедливої, на їхній розсуд, норми законопроекту про прокуратуру щодо обрання "антикорупційних прокурорів".

"Ми будемо думати над цим питанням (про вихід з коаліції, - ред.). Як ви бачите, більшість є навіть без нас, адже з ними голосує навіть "Опозиційний блок", - заявив Соболєв журналістам.

Насправді ж заява Соболєва - це просто блеф, адже вихід з коаліції буде для "Самопомочі" повною дурістю.

По-перше, подібний демарш "Самопомочі" коаліцію не розвалить, адже фракції, що залишатимуться, матимуть заповітні 226 голосів з запасом.

По-друге, залишивши коаліцію, "самопомічники" опиняться біля розбитого корита, адже добровільно позбавившись можливості мати нехай не надто великий вплив на прийняття рішень, натомість не отримають нічого. Адже гратися в популізм можна і не виходячи з коаліції, що успішно роблять і Радикальна партія, і "Батьківщина".

По-третє, вийшовши з коаліції, "Самопоміч" позбудеться свого єдиного козиря, яким і є перебування в коаліції. Після цього шантажувати партнерів та торгуватися буде нічим.

І по-четверте, вихід з коаліції загрожує партії Андрія Садового серйозними репутаційними втратами, адже до них одразу приклеїться ярлик зрадників, що намагаються розвалити демократичну більшість в дуже складний для парламенту і країни момент.

Отже, "Самопоміч" з коаліції виходити і не збирається, проте ще неодноразово спекулюватиме цією темою, намагаючись виторгувати собі ті чи інші преференції чисельніших учасників більшості, залишаючись в нинішньому "напіввагітному" стані.

 

Мітки: стаття