Тимчук: Рівень терористичної загрози в Одесі - не менше семи за 10-бальною шкалою

Одеса та Харків є "зонами особливої уваги" в контексті моніторингу терористичної загрози в областях України
Depo.Влада
20 квітня 2015 11:36
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у доповіді групи "Інформаційний спротив", яку оприлюднив на своїй сторінці у "Фейсбуці" координатор групи Дмитро Тимчук, передає depo.ua.

Як відзначається у публікації, рівень загрози в Одеській області - не менше 7 балів за 10-бальною шкалою.

Аналітики відзначають наступні тенденції:

1. Протягом останніх тижнів співробітники СБУ (включаючи фахівців, які прибули "на посилення" з Києва) у взаємодії з місцевими правоохоронцями розробили і провели ряд успішних операцій по виявленню та нейтралізації терористичних груп у місті. У цьому контексті рівень терористичної загрози в Одесі відчутно знизився.

Одночасно варто враховувати, що до "контрольних" дат (2 і 9 травня) російські спецслужби і проросійські сили в регіоні прогнозовано докладуть значних зусиль для дестабілізації ситуації, шляхом:

- Спроб здійснення терактів і диверсій;

- Організації як мітингів і демонстрацій яскраво виражених проросійських сил, так і інспірованих спецслужбами РФ акцій сепаратистських сил "національних меншин";

- Спроб провокацій в ході мирних масових заходів 2 і 9 травня.

"У зв'язку з цим звертаємося з проханням до місцевої влади 2 травня (на річницю трагічних подій в Одесі) оголосити в місті та області днем ​​жалоби ("днем скорботи") і скасувати всі масові заходи в цей день (відповідне звернення до голови Одеської ОДА від імені координатора групи ІС, народного депутата України Дмитра Тимчук вже відправлено). У День Перемоги 9 травня, за нашими даними, спецслужби і правоохоронні органи візьмуть посилені заходи щодо забезпечення безпеки масових заходів", - йдеться у публікації.

До даних дат група "ІС" посилить моніторинг соцмереж та місцевих ЗМІ на предмет спроб організації протиправних/провокаційних акцій в Одесі та регіоні, з оперативним наданням відповідної інформації спецслужбам України.

2. Залишається високою ймовірність проникнення в регіон диверсійно-розвідувальних груп з території Придністров'я. В даний час "контингент", який може використовуватися для формування ДРГ на території ПМР (включаючи штатні ДРГ російського ГРУ ГШ) становить, за нашими оцінками, не менше 1000 осіб.

У той же час, заходи щодо нейтралізації даної загрози в даний час активно проводяться силами СБУ, правоохоронних органів, Держприкордонслужби та ЗС України.

3. Одеська область опинилася на вістрі "інформаційної війни".

Зокрема, в регіоні відзначається неефективне використання редіочастотного ресурсу і практичне необмежену мовлення іноземних станцій (з території ПМР, Молдови та Румунії). Що стосується останніх, то одержуваний в регіоні радіотелевізійний інформаційний продукт в масі випадків суперечить українському законодавству. Так, в пакет мовлення телеканалу "РТР-Молдова" входить заборонений в Україні ТВ-канал "РТР-Планета", це ж стосується телеканалу "PRIME". З території ПМР ведеться мовлення на територію Одеської області також заборонених в Україні російських телеканалів ("Перший канал. Всесвітня мережа", "НТВ Мир", "Росія-24", "РТР-Планета").

Ситуація посилюється тим, що, за попередніми оцінками, лише 70% території Одеської області забезпечено "українським" цифровим сигналом. У ряді прикордонних районів жителі населених пунктів взагалі не мають можливості отримувати український ТБ-продукт за допомогою цифрового сигналу, і дивляться лише іноземний інформаційний продукт. Це, зокрема, стосується:

- Ренійського району Одеської обл. (Практично повністю).

- Кодимського району (частково).

- Тарутинського району (частково).

- Великомихайлівського району (частково).

- Фрунзівського району (частково).

- Болградського району (частково).

За даними групи ІС, в той же час існує можливість, завдяки ефективному використанню потужностей українського концерну РРТ, не тільки покрити 100% території Одеської області "українським" цифровим сигналом, а й забезпечити мовлення українських ТВ-каналів на прикордонні райони ПМР, Молдови та Румунії без задіяння бюджетних ресурсів. Відповідні пропозиції будуть надані на адресу Мінінформполітики України.

"У м.Одеса "інформаційна" проблема стоїть менш гостро. Основна частина місцевих ЗМІ мають проукраїнську спрямованість, об'єктивно висвітлюють події і сприяють нормалізації обстановки в місті та регіоні. Виняток з цього правила - проросійський сайт "Таймер", що продовжує оспівувати діяльність вожачка антиукраїнської партії "Родина" І.Маркова, що втік до Москви. Діючи у форматі проросійської газети "Вести", антиукраїнський ресурс "Таймер" прямо не порушує українське законодавство, однак представляє на регіональному рівні серйозну загрозу інтересам інформаційної безпеки України", - відзначають аналітики "Інформаційного спротиву".

4. Відзначається неприйняття основною масою населення м.Одеси та області радикальних дій політичних сил та громадських рухів, незалежно від їхньої ідеологічної платформи.

У зв'язку з цим аналітики закликають проукраїнські сили не демонструвати радикальну налаштованість і дії в такий складний період, особливо 2 і 9 травня.