"Безвіз" знову під загрозою через електронні декларації чиновників

Затвердження електронних декларацій, що є ключовою умовою для безвізового режиму України з ЄС, опинилося під загрозою зриву через проблеми з системою захисту
Depo.Влада
2 серпня 2016 16:30
ФОТО: depo.ua

Про це написав на своїй сторінці у "Фейсбуці" радник Світового банку Дмитро Чаплінський, який був присутній на засіданні НАЗК 2 серпня, передає depo.ua.

"Система онлайн-декларування для всіх топ-чиновників повинна бути запущена 15-го серпня цього року. Ця дата вписана в підзаконні документи НАЗК, Кабміну і озвучена МВФ і ЄС, оскільки запуск системи був одним з останніх умов безвізу і отримання траншу Міжнародного валютного фонду", - зазначив він.

Чаплінський нагадав, що для запуску система електронних декларацій 12 серпня мала отримати атестат на комплексний захист у Держспецзв’язку (ДССЗЗІ), цей графік був погоджений із ДССЗЗІ. Однак наприкінці липня ДССЗЗІ, всупереч погодженому плану, не затвердив незалежну експертну  організацію для підготовки висновку про захист системи, а 2 серпня "протягнув через НАЗК" призначення такою експертною організацією дочірньої держкомпанії ДССЗЗІ.

"Найсумніше те, що нам дали зрозуміти: до запуску системи (15 серпня) атестат не буде отриманий, що її делегітимізує. Нові терміни не були названі", - стверджує Чаплинський.

В Реанімаційному пакеті реформ вже заявили про серйозні проблеми, які створює нове рішення. На думку експертів, це може призвести до переходу системи декларування в тестовий режим, який дозволить посадовцям уникнути відповідальності за брехню в деклараціях..

"Усі декларації, подані в неатестовану Держспецзв'язком систему, не будуть визнаватися судом як належний доказ. І притягти політиків до кримінальної відповідальності за брехню у них буде неможливо", - стверджує експерт РПР, Голова правління Центру протидії корупції  Віталій Шабунін.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції з 15 серпня має запустити систему електронного декларування для високо посадовців, що є ключовою умовою надання Україні безвізового режиму.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада