ЗМІ: Свіжа риба у Криму стає дефіцитом

Ситуація зі свіжою рибою в Криму напружена. Часи, коли півострів, що омивається двома морями, день у день був зі свіжим уловом, здається, відходять у минуле

На кримських прилавках вже другий рік поспіль в основному солона і заморожена риба, та й то не за приємною ціною. Компанію їй складає привізна риба з російської Кубані, передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

"Магазини з кубанської рибою в Криму ростуть як гриби. Причому, як не дивно, користуються попитом. Рік тому в такі невеликі павільйони навіть вишиковувалися черги, наприклад, в Керчі, яка вважає себе рибальського столицею Криму. Ситуація нагадувала початок дев'яностих, коли народ радів всьому "нерадянському", - йдеться у публікації.

"Щось подібне Крим став знову переживати, коли на півострів кинулися фури з російським товаром. Кожен патріотично налаштований кримчанин вважав за потрібне терміново перейти на російське, відмовившись навіть не від ненависного українського, а від рідного кримського. Так сталося і з рибою. Місцеві торговці, спочатку відчутно втратили від конкуренції, лише зловтішно посміхалися і вичікували.

Незабаром черг за кубанської рибою не стало, але магазини продовжують відкриватися, заманюючи асортиментом. Так що там магазини! Рибою зі штучних водойм Ростова на ринках торгують стихійно, прямо з машин, під зав'язку забиті мороженими тушками. Ні відсутність холодильників, ні відсутність супровідних документів при цьому абсолютно не бентежить покупців. Продавці при цьому навіть не приховують, що риба вирощена на антибіотиках. Про це потрібно просто "правильно" запитати", - пише видання.

Однак це не означає, що своєю риби в Криму більше немає або її ніхто не ловить. Навпаки, кримський держкомітет по рибальству, контрольований Москвою, рапортує, що за минулий рік на півострові виловили в два з половиною рази більше рибної продукції, ніж в провальному 2014-му. Але через дефіцит прийомних ємностей і переробних підприємств весь улов в основному йде на материк. Причому не тільки російський, але й український, а також в Білорусь. Ще в минулому році директор керченської рибодобувної компанії "Біла Русь" Олександр Горбачевський в одному з інтерв'ю зізнався, що налагоджує постачання на Донбас.

При цьому глава держкомітету Криму з рибальства Андрій Дедюхін заявляв про певний "потенціал" для насичення і внутрішнього ринку, але коли це станеться, сказати не наважився. Хоча на розвиток рибної галузі в Криму офіційно заклали двісті мільйонів рублів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook