ЗМІ: Кубані і без Криму не вистачає електрики

Росіяни приєднують Крим до і без того дефіцитної енергосистеми Кубані
Depo.Гроші
2 грудня 2015 23:24
ФОТО: depo.ua
ЗМІ: Кубані і без Криму не вистачає електрики
ЗМІ: Кубані і без Криму не вистачає електрики

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Як зазначає видання, запуск енергомосту дозволить живити найпроблемнішу частину Криму - Керч, віддалену від великих джерел генерації. Йдеться не тільки про постачання електроенергії споживачам, до "ЄЕС Росії" тепер буде підключена і основна генерація в Криму, включаючи МГТЕС.

Але супутня інфраструктура (мережеве обладнання на території Криму і Краснодарського краю) для енергомосту ще не до кінця готова, схеми підключення будуть переробляти щодня з урахуванням змін, пояснює джерело видання. І навіть після виходу на повну потужність перша черга енергомосту забезпечить лише третину потреб Криму. На піку півострову потрібно 1,2 ГВт електроенергії, а в наявності є тільки старі ТЕЦ загальною потужністю 140 МВт і ще близько 330 МВт відновлювальної енергетики.

"Крим приєднається до і без того дефіцитної енергосистеми Кубані. Для її зміцнення планується побудувати ТЕС у Тамані потужністю близько 600 МВт. За вихідній схемі спочатку електроенергія в Крим повинна йти в основному від Ростовської АЕС (у вересні там запустили третій блок потужністю 1070 МВт). Від неї планувалося провести до таманського узбережжя ЛЕП 500 кВ, до якої і повинен бути підключений кабель через протоку. Чи побудована ЛЕП і як насправді зараз організовано підключення, ні чиновники, ні енергетики не говорять і взагалі відмовляються обговорювати деталі проекту", - розповідає видання.

В умовах західних санкцій навколо нього з самого початку виник цілий ряд проблем, у тому числі з поставками обладнання. У підсумку Федеральній мережевій компанії (ФСК, її структура виступає генпідрядником проекту) вдалося знайти постачальника кабелю в Китаї: контракт вартістю майже 5 млрд руб. був укладений з Jiangsu Hengtong HV Power System (HTGD). Перша черга передбачає прокладку чотирьох ниток по 14,5 км кожна. На повну потужність 800 МВт енергоміст повинен вийти на 1 червня 2016 року. Загальна вартість проекту - 13,5 млрд руб., А на модернізацію електромереж в Криму та Краснодарському краї в цілому передбачено 49 млрд руб. з бюджету.

Нагадаємо, сьогодні ввечері президент Росії Володимир Путін дав старт поставок електроенергії по енергомосту Кубань - Крим. Захід пройшов в будівлі "Крименерго". Наразі немає інформації, наскільки успішним був запуск. 

Раніше представники окупаційної влади заявляли, що запустили енергоміст у тестовому режимі. 

Однак, за даними ЗМІ, спроби запустити енергоміст сьогодні робилися неодноразово, але з технічних причин закінчувалися невдачами.

Під час запуску Путін і сам визнав, що енергоміст "працюватиме зі збоями".

"Зараз ми запускаємо перший ланцюг, там багато нового обладнання, яке використовується, тому треба ще донастроювати. І ми повинні попередити споживачів - мешканців Криму, - що можливі ще деякі збої", - сказав Путін.