Жодна іноземна компанія не претендує на володіння українською ГТС, - Кістіон

Жодна іноземна компанія, яка наразі виявила інтерес до участі в управлінні українською газотранспортною системою, під час попередніх консультацій не претендувала на  володіння нею

Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон під час відкритих слухань комітеті ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Жодна з компаній (які наразі виявили інтерес до участі в управлінні ГТС України - ред.) не претендує на унікальну українську газотранспортну систему, тому що, відповідно до українського законодавства, її основні засоби заборонені до приватизації", - сказав Кістіон.

Словацька компанія Eustream під час консультацій заявила про бажання взяти в управління 49% нового незалежного оператора ПАТ "Магістральні газопроводи України".

"Хочу нагадати, що акціонерний капітал нового оператора "МГУ" становить 4 млн 200 тис. грн. Решта основних засобів, які пов'язані з транспортуванням, були, є і повинні залишитися власністю Української держави", - наголосив Кістіон.

Він також повідомив, що жодна з іноземних компаній під час попередніх консультацій чітко не підтвердила готовності взяти на себе зобов'язання з завантаженя української ГТС. За словами Кістіона, іноземні партнери готові взяти зобов'язання допомогти Україні її завантажити.

Також віце-прем'єр зазначив, що на першому етапі жодна з них не готова інвестувати у модернізацію української ГТС.

"Вони готові спільно вести бізнес і вже за результатами ведення бізнесу, можливо, модернізувати українську ГТС", - констатував Кістіон.

Відповідаючи на запитання, які вихідні умови пропонувалися компаніям для участі в управлінні ГТС України, віце-прем'єр зазначив, що під час розміщення відповідного оголошення на сайті Європейської комісії, Міністерства палива та енергетики і Кабміну уряд мав на меті з'ясувати перспективу співпраці з іноземними партнерами.

"Компанії звернулися і дали свої пропозиції, як вони це бачать. На підставі їхніх пропозицій і наших інтересів як держави ми разом з вами, народними депутатами, членами робочої групи повинні сформувати пропозиції до конкурсних умов - а як це бачить Україна, і ці конкурсні умови запустити публічно. І не обов'язково, що тільки ті компанії, які виявили зацікавленість на першому етапі, братимуть участь у конкурсі. Це буде відкритий публічний конкурс. Тому звинувачувати і комітет, і уряд, що ці процеси закриті, я думаю, немає абсолютно ніяких підстав", - заявив Кістіон.

Нагадаємо, 10 міжнародних компаній надіслали Україні свої пропозиції співпрацювати з ПАТ "МГУ". Це, зокрема, такі європейські газові консорціуми Словаччини та Італії, як Eustream і Snam, Нідерландів та Франції - Gazunie та GRTgaz, компанії з Польщі – GAZsystem, Греції – Desfa, Іспанії – Reganosa, Німеччини – Verbunddnelz Gaz AG, Бельгії – Fluxys, Румунії - Transgaz.

15 березня Кабінет міністрів України провів другий раунд консультацій з потенційними партнерами з управління ГТС.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme