Затягування з внесенням бюджету-2017 може негативно відобразитися на курсі гривні - Олексій Савченко

Неготовність уряду вчасно внести в парламент повноцінний проект закону України "Про державний бюджет на 2017 рік" може негативно вплинути на макроекономічну стабільність, в тому числі, і на курсові коливання
Depo.Гроші
12 вересня 2016 13:09
ФОТО: depo.ua
Затягування з внесенням бюджету-2017 може негативно відобразитися на курсі гривні - Олексій Савченко
Затягування з внесенням бюджету-2017 може негативно відобразитися на курсі гривні - Олексій Савченко

Таку думку висловив заступник голови бюджетного комітету ВР, народний депутат від Блоку Петра Порошенка - Олексій Савченко.

На його думку, обіцянки Кабміну і Міністерства фінансів підготувати і внести на розгляд бюджетного комітету проект бюджету в передбачений законодавством термін до 15 вересня, швидше за все, обернуться формальним підходом.

 "Судячи з тієї інформації, яка у нас є щодо невирішених питань як по прибутковій, так і по видатковій частині, судячи з того, скільки «забаганок» в своїх бюджетних запитах заклали міністерства, бюджетний процес цієї осені мало чим відрізнятиметься від попередніх років", - вважає О. Савченко.

 Однак, за словами депутата, на відміну від попередніх періодів, в цьому році критично важливо дотримати терміни в реальності, а не формально.

"Не дивлячись на те, що Міжнародний валютний фонд вже вніс розгляд українського питання в порядок денний, необхідно не просто показати «замальовки» з очікуваним рівнем дефіциту і шляхами його досягнення, а більш-менш готовий документ з певними гарантіями, що він після другого читання не буде змінений до невпізнання. На жаль, такого бачення зараз немає, оскільки Кабмін, схоже, збирається подати в Раду дуже сиру чернетку", - говорить О. Савченко.

 Реакція на такий підхід з боку МВФ може бути непередбачуваною, наприклад, рішення про виділення чергового траншу може бути перенесено. А це негативно позначиться на курсовій стабільності як з точки зору наявності фізичної можливості Нацбанку гасити попит на валюту, так і з точки зору глобальних інвестиційних очікувань зовнішніх і внутрішніх гравців, резюмував народний депутат.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші