Забудовника зобов'язали захистити Голосіївський природний парк

Понад кілометр огорожі встановлять уздовж території Національного природного парку "Голосіївський"
Depo.Гроші
25 березня 2016 11:48
ФОТО: depo.ua

Виконати цю роботу, а також комплекс заходів щодо оновлення інфраструктури парку зобов'язали "Домобудівну компанію №7", забудовника житлового комплексу, що по вул. Полковника Потєхіна, 9. Дане рішення було прийнято на засіданні Науково-технічної ради НПП "Голосіївський" у березні, передає depo.ua.

"Для зменшення антропогенного навантаження на територію Національного природного парку "Голосіївський "та захисту унікальної природної системи парку, зобов'язати ТОВ "Домобудівну компанію №7" встановити огорожу та окремі входи для організованого проходу відпочиваючих. Також облаштувати велосипедні та туристичні маршрути, бігові доріжки, стежки здоров'я , пішохідну екодоріжку від вулиці Полковника Потєхіна до озера Дідорівка, встановити антивандальні знаки, щити, стенди, еколавочки і урни ", - йдеться в рішенні нацпарку.

За словами директора НПП "Голосіївський", Бориса Дробота, вже сьогодні на природний комплекс негативно впливає неконтрольований доступ відпочиваючих на його територію, систематичний викид сміття з території гаражного кооперативу, що в районі вулиці Потєхіна. Крім того, відсутність системи споруд для відведення дощової і талої води, призводить до засолення ґрунтів і розмивання ярів в Парку.

За нашими попередніми підрахунками, вартість комплексу робіт по Парку складе більше 3 мільйонів гривень. Це дорогий для нас проект, але ми готові виконати його, як забудовник ділянки, що є сусідами з Голосіївським лісом. Сьогоднішні і майбутні мешканці цього району заслуговують, щоб поруч був доглянутий і процвітаючий парк. Ми готові вкласти свої кошти, щоб уберегти ліс не тільки від майбутньої навантаження, але і від існуючих вже сьогодні негативних впливів на дану територію. У світі є сотні прикладів, коли парки і лісові масиви захищаються для організації потоків людей і захисту території. Наприклад, лісовий масив на території Відня - біосферний заповідник "Лобау". Завдяки розумній організації відвідувань, тут створені можливості збереження унікальної екосистеми і в той же час, - відпочинку не тільки для місцевих жителів, а й сотень тисяч туристів щорічно відвідують заповідник, - розповів, заступник директора компанії-забудовника Юрій Сокольницький.

Крім того, він заявив, що забудовник внесе зміни в проектну документацію, розробивши проект насосної станції для відведення стічних (дощових) вод від території парку в сторону чинної каналізаційної мережі, прокладеної вздовж вул. Виставкова. В цілому в компанії стверджують, що проведення мереж каналізації, будівництво проїздів, доріг, інженерних і будь-яких інших споруд категорично не проводитиметься по території НПП "Голосіївський".

Раніше в ряді екологічних організацій заявляли, що в Голосіївському лісопарку одночасно не може перебувати більше 10 осіб на гектар площі, інакше парку загрожує "витоптування". Депутат Київради, Леонід Антоненко сумнівається в спроможності позиції екологів, про що він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Якщо ви коли-небудь гуляли по Центральному парку в Нью-Йорку, то знайте: ця прогулянка могла також називатися "витоптуванням парку". Через таку "призму дивляться на прогулянки парками екологи-активісти".

Зізнаюся, я не розумію цієї постановки питання. Парки існують якраз для того, щоб в них гуляли люди. Центральний парк в Нью-Йорку, Гайд-парк в Лондоні - це перлини цих міст, щорічно привертають сотні тисяч відвідувачів.

Навіщо в центрі мегаполісу мати парк, вхід в який заборонений?

Ще менше зрозумілий сенс цієї заборони в такій країні як Україна, яка не в змозі адмініструвати жоден заборона.

В результаті цивілізовано провести в парку час не можна - його навмисно не обладнають для потреб відвідувачів, бо парк потрібно захистити від "витоптування". А нецивілізовано, з варварськими пікніками, горами сміття - будь ласка, скільки завгодно.

Чому Ботанічний сад не боїться "витоптування" і є місцем відпочинку тисяч киян і гостей столиці?? Чому Голосіївський парк повинен залишатися замкненим на ключ ", - написав він.

В "Домобудівній компанії №7" кажуть, що парк повинен бути відкритий для всіх киян і гостей міста, але потрібно створити умови, комфортні для відвідувачів і в той же час захищають екосистему лісу.

"Територія НПП "Голосіївський" функціонально розділена на 4 зони: заповідна, господарська, постійної рекреації, регульованої рекреації. Поруч з територією забудови (ул. Потєхіна, 9) знаходиться зона регульованої рекреації, в її межах можливий відпочинок і оздоровлення відвідувачів організація та обладнання туристичних маршрутів і екологічних стежок. У той же час тут забороняється діяльність, яка може негативно вплинути на стан природних комплексів, наприклад", - полювання, промислова рибалка, розведення багать в необладнаних місцях.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші