За світло в Криму розплатяться європейська частина Росії і Урал, – ЗМІ

Споживачам європейській частини Російської Федерації і Уралу доведеться доплачувати по 10 млрд руб. на рік упродовж 5 років, щоб створити автономну енергетичну систему окупованого Криму
Depo.Гроші
13 січня 2016 15:15
ФОТО: depo.ua

Це призведе до зростання витрат споживачів на електроенергію в середньому на 0,5%, повідомляє depo.ua з посиланням на "КоммерсантЪ".

Саме на зазначені кошти "дочка" РОСТЕХ - компанія "Технопромекспорт" - побудує в Севастополі і Сімферополі енергостанції потужністю 940 МВт, повідомляє видання з посиланням на затверджені урядом правила отримання надбавок до ціни, а також на розрахунки асоціації"Рада ринку".

Йдеться про оптові споживачах енергії, які зазнають основних витрат на створення енергосистеми Криму. При цьому "Технопромекспорт" вже отримав на створення енергосистеми Криму 23,70 млрд руб. з бюджету. Запустити систему планується в 2017-2018 роках.

Необхідність створення в окупованому Криму власного оптового ринку електроенергії обумовлена постановою російського уряду, згідно з якою профільні відомства повинні приєднати Крим і Севастополь до оптового ринку з початку 2017 року. Зараз Крим вважається ізольованою енергосистемою, на його території діють правила роздрібного ринку. Після введення нових електростанцій інвестори зможуть отримувати щомісячну надбавку до ціни на потужність, що компенсує їх капітальні та експлуатаційні витрати. Окупність проекту оцінюється в 15 років.

Нагадаємо, що Росія має намір відмовитися від енергопостачань з України в Крим. У Криму діє режим надзвичайної ситуації, на півострові постійні перебої зі світлом.

Останні новини економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.