З сьогоднішнього дня на Росії ускладнили правила обміну валют

Нові правила обміну валюти на суму понад 15 000 руб. (трохи більше 200 доларів за офіційним курсом ЦБ) почали діяти в Росії з 27 грудня
Depo.Гроші
27 грудня 2015 16:37
ФОТО: depo.ua

Про це пишуть "Ведомости", повідомляє Depo.ua.

Для таких операцій фізичним особам доведеться надавати не тільки паспорт, але й інші анкетні дані, тобто операції з обміну валюти будуть проводитися по повній, а не спрощеній ідентифікації клієнта.

24 грудня Центральний банк Росії видав положення "Про ідентифікацію кредитними організаціями клієнтів ... з метою протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом".

Таким чином, це не означає, що фізична особа повинна самостійно оформляти свої ідентифікаційні дані - заповнювати анкети і опитувальні листи, зазначав ЦБ.

"Нові правила ідентифікації банками клієнтів не створять громадянам додаткових складнощів при обміні валюти", - заспокоював Банк Росії.

"При купівлі або продажу валюти на суму до 15 000 руб. ідентифікація клієнта як і раніше не потрібна. Якщо сума операції більше, то клієнт надає паспорт, а анкету заповнює сам банк", - роз'яснював регулятор, додаючи, що отримані ідентифікаційні дані громадян будуть зберігатися виключно в кредитній організації" протягом строку, встановленого законом".

До цього дня фізичні особи, що бажали обміняти валюту на суму понад 15 000 руб., могли це зробити, надавши лише власний паспорт.

Раніше Глава російського "Сбербанку" Герман Греф прогнозує продовження ослаблення рубля у 2016 році

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші