Яресько розказала, коли на окупованому Донбасі побачать українські пенсії

Уряд готовий відновити соцвиплати на Донбасі, але вважає, що для цього слід виконати пункти Мінських угод щодо встановлення миру
Depo.Гроші
29 квітня 2015 18:22
ФОТО: depo.ua

Про це заявила в коментарі "Економічні правді" глава Мінфіну Наталя Яресько, передає depo.ua.

За її словами, західні партнери не вимагають від уряду негайно відновити соцвиплати жителям окупованої частини Донбасу.

"Не вимагають. Восьмий пункт Мінських угод передбачає поновлення фінансових і соціальних зобов'язань України на окупованих територіях після виконання певних умов. Україна готова відновити фінансування цих територій, але після встановлення миру", - заявила Яресько.

За її словами, Україна не перевозитиме гроші в місця, де не може гарантувати безпеку банківським працівникам.

Яресько заявила, що за її даними, ні "Нафтогаз", ні Міненерго не розглядають можливості укладання окремого договору з Росією щодо постачання газу на окуповані території.

У той же час Яресько на питання, чи справді уряд розглядає можливість зупинити поставки в зону АТО газу та електроенергії, заявила, що "це не позиція Мінфіну".

"Ми пережили зиму, і Україна постачала на Донбас енергоресурси...І вони не платять. В опалювальному сезоні 2014-2015 років держава взяла відповідальність за своїх громадян", - сказала глава Мінфіну.

На уточнююче запитання, чи вчинить так уряд і в наступному опалювальному сезоні, Яресько сказала: "Будемо сподіватися, що до наступної зими ці території перестануть бути окупованими".