Яценюк: В Україні залишилося 35 збиткових шахт, інші - в руках терористів

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що план реформування вугільної галузі включає розвиток перспективних шахт, а також приватизацію, консервацію і ліквідацію певних шахт
Depo.Гроші
19 квітня 2015 20:05
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав в інтерв'ю телеканалу "Україна", передає depo.ua з посиланням на прес-службу Кабміну.

Яценюк зазначив, що управління вугільною галуззю "тотально неефективне". "Абсолютно неправильна і непрозора схема тарифоутворення на енергетику. І це вимога до НКРЕ та Міністерства - оприлюднити на всю країну, як формуються тарифи і по газу, і по електроенергії", - сказав він.

План реформування вугільної галузі, за його словами, має передбачати розвиток перспективних шахт і приватизацію, консервацію і ліквідацію певних шахт.

"Але під це треба конкретні розрахунки. Не пальцем в небо, а з калькулятором, з аудиторами і шахтарями. Не дискусія у кабінеті, а відкрита розмова про те, якою буде вугільна галузь", - зазначив прем'єр.

Він зазначив, що в цілому в Україні 90 шахт, 55 з яких знаходяться на тимчасово підконтрольних проросійським екстремістам територіях.

"Ми втратили основні марки вугілля, що поставляються на теплоелектростанції, від яких залежна Україна. У нас залишилися державні шахти, які вкрай неефективні. Сьогодні середньозважена цифра собівартості тонни вугілля на державній шахті - 2100 гривень. При цьому тариф на електроенергію ставлять тільки 1100 гривень", - підкреслив Яценюк.

Він також нагадав, що дав доручення погасити заборгованість по заробітній платі на державних шахтах.

"400 мільйонів гривень вже виділено, 300 з них у п'ятницю пішли на погашення заборгованості. Але це гасіння пожежі, це не системне вирішення проблеми. Системне вирішення проблеми полягає в утвердженні реального плану реформування вугільної галузі та затвердження ринкових і обґрунтованих тарифів", - підкреслив прем'єр.