Яценюк вже готовий застосувати «шокову терапію» до української економіки

Уряд готовий застосувати «план Бальцеровича», більше відомий як «шокова терапія», до української економіки
Depo.Гроші
24 грудня 2014 18:45
ФОТО: depo.ua
Яценюк вже готовий застосувати «шокову терапію» до української економіки
Яценюк вже готовий застосувати «шокову терапію» до української економіки

Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Нацради реформ, передає «РБК-Україна».

«Бальцерович з колишнім урядом провели складні зміни. Він не надто популярний в країні, але Польща популярна в Європі. Ми готові до такого підходу», - сказав голова уряду.

Він вважає, що сьогодні немає простого шляху, і «тут не допоможуть навіть нобелівські лауреати, бо на реформи необхідно час».

Довідка. План Бальцеровича, який отримав назву «шокова терапія» - це план швидкого переходу економіки Польщі від комуністичної (планової) економіки, заснованої на державній власності та централізованому плануванні, до капіталістичної ринкової. Він був прийнятий в 1989 році й названий на честь автора - польського економіста Лешека Бальцеровича, який обійняв посаду віце-прем'єра і міністра фінансів в уряді Тадеуша Мазовецького, а також очолив Економічний комітет при Раді міністрів Польщі. Спочатку в Польщі відбувалося тимчасове падіння виробництва, але з 1992 року почалося економічне зростання.

Пізніше аналогічні реформи, в тій чи іншій мірі, було проведено у ряді інших країн.

Як повідомляв depo.ua, уряд намагається провести через парламент законопроект про держбюджет на 2015 рік, який передбачає заморожування зарплат і пенсій та суттєве урізання соціальних програм.