Яценюк вже готовий застосувати «шокову терапію» до української економіки

Уряд готовий застосувати «план Бальцеровича», більше відомий як «шокова терапія», до української економіки
Яценюк вже готовий застосувати «шокову терапію» до української економіки
Яценюк вже готовий застосувати «шокову терапію» до української економіки

Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Нацради реформ, передає «РБК-Україна».

«Бальцерович з колишнім урядом провели складні зміни. Він не надто популярний в країні, але Польща популярна в Європі. Ми готові до такого підходу», - сказав голова уряду.

Він вважає, що сьогодні немає простого шляху, і «тут не допоможуть навіть нобелівські лауреати, бо на реформи необхідно час».

Довідка. План Бальцеровича, який отримав назву «шокова терапія» - це план швидкого переходу економіки Польщі від комуністичної (планової) економіки, заснованої на державній власності та централізованому плануванні, до капіталістичної ринкової. Він був прийнятий в 1989 році й названий на честь автора - польського економіста Лешека Бальцеровича, який обійняв посаду віце-прем'єра і міністра фінансів в уряді Тадеуша Мазовецького, а також очолив Економічний комітет при Раді міністрів Польщі. Спочатку в Польщі відбувалося тимчасове падіння виробництва, але з 1992 року почалося економічне зростання.

Пізніше аналогічні реформи, в тій чи іншій мірі, було проведено у ряді інших країн.

Як повідомляв depo.ua, уряд намагається провести через парламент законопроект про держбюджет на 2015 рік, який передбачає заморожування зарплат і пенсій та суттєве урізання соціальних програм.