Яценюк: Україна щодня витрачає на армію 95 млн грн

Україна змушена щодня витрачати близько 95 млн грн на підтримку Збройних сил
Depo.Гроші
16 грудня 2014 16:51
ФОТО: depo.ua
mil.gov.ua
mil.gov.ua

Про це під час конференції в Центрі європейської політики в Брюсселі заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, передає ДеПо з посиланням на прес-службу уряду.

«Наші витрати на армію величезні - близько 95 млн грн на день. Це дуже сильне навантаження на бюджет», - сказав прем'єр.

Він підкреслив, що витрати на безпеку - один із ключових викликів для економіки та країни в цілому. І подолати труднощі Україна зможе лише за умови зовнішньої підтримки.

«Ми постали перед викликами, і ми знаємо, як відповісти на ці виклики. Але нам потрібно робити це разом з нашими європейськими партнерами, країнами Великої сімки, щоб пройти вкрай важкий 2015 та отримати певне зростання і стабілізацію в 2016 році», - сказав Яценюк.

За його словами, Україна високо цінує вже надану країні підтримку: цього року країна отримала по лінії МВФ, Світового банку, країн Великої сімки близько 9 млрд дол. фінансової допомоги.

Яценюк сказав, що уряд вже представив план реформ, що включають заходи щодо стабілізації країни.

«За останні 9 місяців ми зробили ряд кроків для стабілізації країни: ми прийняли два пакети жорсткої економії, повністю переглянули програму пільг, скоротили ряд пільгових та соціальних програм, скоротили 10% державних службовців, щоб зменшити витрати держбюджету. Ми запровадили нові податки, зробили кроки по зміні у регуляторній політиці, скоротили ряд контролюючих органів та їх повноважень», - уточнив голова уряду.

Як повідомляв ДеПо, 15-16 грудня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк у ході робочої поїздки до Брюсселю провів переговори в штаб-квартирі НАТО і в Раді Європи. Український прем'єр зазначив, що наша країна буде йти шляхом євроінтеграції та має намір провести референдум щодо членства в НАТО.