Яценюк запропонував пустити з молотка 1200 стратегічних підприємств

Уряд направить до парламенту законопроект про виключення 1200 підприємств зі списку стратегічних об'єктів, що не підлягають приватизації для подальшого продажу їх на світових біржах
Яценюк запропонував пустити з молотка 1200 стратегічних підприємств
Яценюк запропонував пустити з молотка 1200 стратегічних підприємств

Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, презентуючи проект Програми дій уряду, передає «Укрінформ».

«До парламенту направляється закон про перелік об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації. Якщо зараз у нас близько 1500 об'єктів, що не підлягають приватизації, а це означає - що підлягають розкраданню, то ми пропонуємо виключити з цього переліку 1200 об'єктів», - сказав голова уряду.

Згідно з законопроектом, терміни приватизації будуть визначатися з урахуванням найкращої економічної ситуації для продажу та залучення найбільш ефективних інвесторів. Буде запроваджено механізм міжнародного аудиту, передбачено продаж пакетів державних акцій на міжнародних біржах і на конкурсах за принципом аукціону.

«Штучні обмеження, які включалися при проведенні приватизації і не допускали реальних інвесторів до участі в приватизації, знімуться цілком. Дав більшу ціну - ліцитатор молоточком стукнув - гроші пішли в бюджет», - сказав Яценюк.

Як повідомляв ДеПо, ще до кінця поточного року Кабмін запланував продати цілий ряд великих підприємств.