Яценюк назвав два шляхи вирішення газового конфлікту з Росією

Україна сподівається знайти проміжне рішення в газовому конфлікті з Росією
Depo.Гроші
2 жовтня 2014 14:45
ФОТО: depo.ua
Яценюк назвав два шляхи вирішення газового конфлікту з Росією
Яценюк назвав два шляхи вирішення газового конфлікту з Росією

Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на зустрічі з представниками Європейської бізнес-асоціації і Американської торгової палати в четвер в Києві, передає ДеПо з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«У нас є ще один виклик - це енергетика. Я повинен проінформувати вас про те, що ми шукаємо проміжне рішення з газового питання з Росією. З одного боку, НАК «Нафтогаз» чекає проміжне рішення за позовом в Стокгольмському арбітражі, з іншого боку - сьогодні у Брюсселі проходить черговий раунд газових переговорів. Іншими словами, у нас дві можливості: або проміжне рішення за судовим позовом, або проміжні домовленості у Брюсселі», - сказав він.

Нагадаємо, Росія чекає від України оплати 2 млрд доларів боргу за раніше поставлений газ в жовтні 2014 року і 1,1 млрд - до кінця 2014 року. При цьому вона готова поставити Україні найближчим часом 5 млрд куб. м газу по 385 дол. за тис. куб. м.

У свою чергу міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Продан 26 вересня заявив, що Україна може використати 3,1 млрд доларів, що поступили від Міжнародного валютного фонду, в якості сплати за газовий борг перед Росією.