Яресько розказала, які очікування МВФ Україна не виправдала

Міжнародний валютний фонд не розчарований в Україні, але у Фонду є очікування, які наша країна поки що не виправдала
Depo.Гроші
16 жовтня 2015 18:15
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила міністр фінансів України Наталія Яресько, передає depo.ua з посиланням на  УНІАН.

"У нас дуже гарні відносини з Міжнародним валютним фондом. Розчарування як такого немає. Є очікування, і ми поки що їх не виправдали. І не з одного питання, а з кількох. Вони не розчаровані", - сказала вона.

За словами міністра, насамперед йдеться про розробку реалістичного бюджету на наступний рік з дефіцитом у межах 3,7% ВВП, для чого потрібно продовжити реформи у напрямку боротьби з корупцією, освіти, охорони здоров'я, оподаткування.

Також міністр повідомила, що інформація про майбутнє об'єднання третього і четвертого траншів МВФ, опублікована в ЗМІ, не відповідає дійсності. "Ніхто не говорить про об'єднання двох траншів. Я не знаю, чому це пишеться, про це ніхто не говорив. Про це мови не було і це, на мою думку, неможливо", - додала вона.

За словами Яресько, наступна місія МВФ прибуде через тиждень-два після майбутніх виборів в Україні, а отримання чергового траншу Фонду очікується до кінця року. "Наступна місія буде після виборів, але конкретну дату ми не погодили. Думаю, що не наступного дня, а після цього через тиждень-два. І очікування, прагнення і всі зусилля спрямовані на те, щоб отримати цей транш до кінця року", - пояснила вона.

Також міністр зазначила, що до цього траншу прив'язане отримання додаткових гарантій від уряду США на 1 млрд дол., допомога ЄС на 670 млн дол., 300 млн дол. від Японії і допомога інших партнерів (Швеція, Швейцарія та Польща).

Нагадаємо, місія МВФ в рамках другого перегляду програми розширеного фінансування EFF для України працювала в Києві з 22 вересня по 2 жовтня.

11 березня МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) загальним обсягом 17,5 млрд дол. терміном на 4 роки.

Перший транш у рамках програми в обсязі 5 млрд дол. Україна отримала 13 березня.

Рада директорів МВФ 31 липня схвалила виділення другого траншу кредиту для України у розмірі 1,7 млрд дол. Кошти другого траншу отримані на рахунки НБУ 4 серпня і зараховані в золотовалютні резерви в повному обсязі.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua