Яресько просить Раду проголосувати за кредити від Світового банку

Міністр фінансів України Наталія Яресько закликала народних депутатів проголосувати за законопроекти № 2029а і № 2966, які стосуються кредитної програми Світового банку
Depo.Гроші
3 липня 2015 12:18
ФОТО: depo.ua

Про це вона заявила під час години запитань до уряду, передає depo.ua.

"Шановні депутати, якщо ви хочете, щоб Світовий банк з нами працював і давав нам додаткові кредити і можливості, то ми повинні закінчити ту роботу, яку ми з ними починали. Ми зараз не можемо отримати по одній програмі 800 мільйонів доларів, а за другий - 500. Тобто 1 мільярд 300, який ми не можемо від них отримати вже місяцями назад, тому що два проекти законів не прийнято тут. Це 2029а та 2966. Я вам обіцяю, що якщо ми будемо продовжувати такий підхід, будуть менше й менше нам пропонувати можливості нових кредитів в будь-якій сфері", - зазначила Яресько.

У той же час, торкаючись співпраці з Європейським інвестиційним банком, міністр заявила, що з ним ситуація "трошки складніше".

"Проект повинен пройти якісь зрозумілі процедури у нас в Мінфіні, щодо отримання державних гарантій. Але наша мета зараз - прискорити всі ці інвестиційні кредити як можна швидше", - підкреслила вона.

Крім того, вона розповіла про співпрацю з польськими кредиторами.

"Щодо польського кредиту 100 мільйонів євро - саме на тому тижні була на кордоні, ми як раз переглядали всі ці прикордонні пункти і вже зібрали всіх розпорядників, їх потреби, щоб поліпшити, щоб зробити польський кордон зоряним європейським кордоном. Ми вже подали текст угоди польській стороні, вони зараз переглядають текст, наші коментарі по тексту і все йде вперед. Я сподіваюся, що протягом літа ми підпишемо, щоб вже з осені приступити до прямої роботі", - додала Яресько.

Нагадаємо, в середині червня Всесвітній банк заявив про готовність продовжувати фінансову підтримку України.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.