Як забезпечити свою фінансову безпеку: поради інвестора sportbank та акціонера Parimatch Никити Ізмайлова з протидії "картковим" шахраям

Під час війни, коли мільйони людей здійснюють перекази на потреби армії та переселенців, активізувалися різного роду шахраї, які придумують різноманітні схеми для виманювання коштів у довірливих українців
 

Журналіст відділу новин
Як забезпечити свою фінансову безпеку: п…
Никита Ізмайлов

Про те, як убезпечити себе від недобросовісних отримувачів та захистити свої фінанси, розповідає інвестор необанку sportbank та акціонер беттінгової компанії "Паріматч" Никита Ізмайлов, передає Depo.ua.

Перша порада від Никити Ізмайлова – здійснювати покупки на перевірених сайтах OLX або Shafa. А під час покупок не переходити за посиланнями на сторонні сайти, в тому числі, до інших месенджерів, навіть якщо це всім відомі Telegram та Viber.

За словами Никити Ізмайлова, убезпечити себе від небезпечних покупок в інтернеті можна за допомогою карти sportbank та виконання нескладних правил.

"Відкрийте окрему платіжну картку для покупок в інтернеті і тримайте на ній мінімальний баланс, в ідеалі – рівно на покупку. Для цього найкраще підійде дебетна sport біла картка. Достатньо 5 хв активації у додатку, і ваші основні картки будуть завжди у безпеці", - радить Ізмайлов.

Ще одна небезпека підстерігає при перерахуванні коштів на рахунки невідомих фондів, які збирають кошти нібито на потреби ЗСУ або цивільних, котрі потребують допомоги. Цим користаються шахраї, які грають на патріотичних або добрих почуттях українців.

Порада від Никити Ізмайлова: "Перш, ніж відгукнутися на заклик задонатити, перевірте, чи фонд або притулок справді існує і займається тим, що задекларував. На карти фізичних осіб варто переказувати лише у тому випадку, якщо знаєш цих людей особисто або впевнений, що вони проводять волонтерську діяльність. Тоді точно будеш упевнений, що кошти надійдуть за призначенням".

За словами Никити Ізмайлова, найбезпечніший варіант – робити перекази через мобільний застосунок sportbank, який має розділ "Благодійність", через який клієнти банку за півроку перерахували на потреби армії та переселенців 5 млн грн. В цьому розділі перераховано спецрахунки Міністерства оборони та НБУ та основні фонди, які займаються допомогою армії – наприклад, "Повернись живим" та Фонд Сергія Притули.

Нагадаємо, що Parimatch, акціонером якої є Никита Ізмайлов, під час трансляції футбольного матчу між Україною та Шотландією перерахувала саме до Фонду Притули рекордну суму у 4,5 млн грн на закупівлю 1500 планшетів для українських військових.

Ще одна поширена схема для махінацій – рекламна розсилка з повідомленнями про можливість отримання допомоги від держави. Ці посилання або ведуть на "фішингові" сторінки, або заражають вірусом з метою отримання даних платіжних карт.

"Не кваптеся вірити привабливим повідомленням на кшталт: "9000 для кожного українця" або "стало відомо, хто напав на білорусь". Для виплат від держави є офіційні ресурси – "Дія", єПідтримка. Оформити її можна у додатку sportbank", - стверджує Никита Ізмайлов.

А ось найкраща порада від акціонера "Паріматч": "Завжди потрібна подвійна аутентифікація. Там, де тільки можна, варто встановити двоетапну перевірку. Паролі повинні бути складними, містити букви та цифри. І варто дотримуватися чіткого правила: новий сайт – новий пароль, без винятків".

Довідка. Никита Ізмайлов – колишній топ-менеджер та акціонер українського представництва міжнародної холдингової компанії "Parimatch" та інвестор необанку sportbank. За три роки роботи sportbank має 500 тисяч клієнтів, через його мобільний додаток здійснено 10 млн P2P-переказів на суму 10 млрд грн. Накопичувальну програму "Рюкзак" відкрило 100 тисяч клієнтів на загальну суму 100 млн грн. А депозит "Boooster", який був запущений у лютому 2022 році, незадовго до війни, вже має 15 тис. клієнтів, які вклали близько 100 млн грн.


 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme