Власник "Дельта Банку" поверне державі 4 млрд грн

Апеляційний суд Києва зобов'язав колишнього власника "Дельта Банку" Миколи Лагуна погасити 4,2 млрд гривень боргу перед державним "Ощадбанком"
Depo.Гроші
17 жовтня 2016 12:31
ФОТО: depo.ua

Відповідне рішення суд виніс 5 жовтня 2016 року, передає Depo.ua.

Згідно з документом, суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Лагуна і залишив без змін рішення Печерського райсуду Києва від 12 березня щодо виконання зобов'язань за договором поруки.

Так, Лагун як поручитель за невиконаними зобов'язаннями "Дельта Банку" за договорами про відкриття та ведення кореспондентських рахунків повинен був погасити заборгованість перед Ощадбанком в сумі 948 млн грн, 111,8 млн доларів і 12,45 млн євро(за офіційним курсом НБУ на 5 жовтня в сукупності - 4,2 млрд грн).

У свою чергу, Лагун просив суд визнати договір поруки від 6 листопада 2014 року перед Ощадбанком недійсним. Екс-власник "Дельта Банку" посилався на те, що він, як поручитель, який є фізичною особою, а не фінансовою установою і у нього немає відповідної ліцензії, а тому він не мав права доручатися перед "Ощадбанком".

Суд прийшов до висновку, що аргументи апеляційної скарги є безпідставними, оскільки у разі поруки фізособою договір не потребує наявності ліцензії. У зв'язку з цим Лагуну було відмовлено в задоволенні зустрічного позову, а попереднє рішення Печерського райсуду залишилося без змін.

Нагадаємо, що Нацбанк 2 вересня 2015 року за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізосіб ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію "Дельта Банку", який належить Миколі Лагуну.

2 березня 2016 року НБУ визнав "Дельта Банк" неплатоспроможним.

 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.