Вітренко і Прохоренко завищили вартість буріння українського газу в 2,5 разу, – експерт

Умови тендеру "Укргазвидобування" на суму близько 13 млрд грн від початку були завищені, а також прописані таким чином, щоб максимально ускладнити українським компаніям участь у ньому
Depo.Гроші
7 листопада 2016 16:35
ФОТО: depo.ua

Про це заявив журналістам експерт нафтогазового ринку Геннадій Кобаль, передає Depo.ua з посиланням на "Українські новини".

За його словами, умови тендеру на 430 тис. м буріння українського газу на загальну суму близько 13 млрд грн спочатку були прописані так, щоб максимально ускладнити українським компаніям взяти у ньому участь.

"Незважаючи на заяви про відкритість найбільшого в історії України електронного тендера для українських компаній, очевидно, що під час написання його умов керівництво "Укргазвидобування" в особі Олега Прохоренка консультувалося з іноземними компаніями та створювало умови під них", – заявив Кобаль.

Експерт акцентував увагу на тому, що Прохоренко обґрунтовував умови тендера спробами заощадити гроші та вийти з енергетичної залежності від Росії.

"Але цифри говорять про інше. Вартість буріння 1 м за тендером – 30 тис. грн., а у вітчизняних компаній вона становить 12 тис. – у 2,5 раза менше", – повідомив він.

Він зазначив, що всі фінансові потоки у газовій галузі розподіляють Вітренко і Прохоренко.

"Коли мені говорять, що є перспектива призначення директора з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка членом правління компанії, моя думка – це вже не має жодного значення. Зв’язка Вітренко – Прохоренко і так відіграє визначальну роль у розподілі фінансових потоків в газовій галузі", – підсумував Кобаль.

Нагадаємо, що Прохоренко нещодавно звинуватив журналістів та експертів в упередженому висвітленні перебігу підготовки тендеру на 13 млрд грн. При цьому глава "Укргазвидобування" не став приховувати, що, перш за все очікує, участі в тендері американських та італійських підрядників, обґрунтувавши це більшою ефективністю та безпекою іноземної техніки.

Раніше генпрокурор України Юрій Луценко заявляв про те, що "тіньові" схеми навколо "Укргазвидобування" розслідує спеціальна слідча група. За результатами її роботи стало відомо про зловживання на суму близько 40 млрд. грн.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші