Виконавча служба скасувала арешт майна Бахматюка

Виконавча служба скасувала своє рішення про арешт майна глави ради директорів агрохолдингу Ukrlandfarming і бенефіціарного власника визнаних неплатоспроможним банків "ВіЕйБі" і "Фінансова ініціатива" Олега Бахматюка

Виконавча служба скасувала своє попереднє рішення про арешт майна глави ради директорів агрохолдингу Ukrlandfarming і бенефіціарного власника визнаних неплатоспроможними банків "ВіЕйБі" і "Фінансова ініціатива" Олега Бахматюка, якого домагався Національний банк України, повідомляє Depo.ua з посиланнням на Интерфакс-Украина.

"Ми з самого початку говорили про незаконність такого рішення. Подібні дії спрямовані виключно на дестабілізацію компанії, в якій працює більше 37 тисяч чоловік", - повідомили у прес-службі бізнесмена.

Він назвав подібні дії НБУ "невдалою спробою піару".

"Сьогодні потрібна конструктивна позиція регулятора відносно акціонерів банків, які готові сідати за стіл переговорів", - сказав бізнесмен.

За його словами, про можливості досягнення такого конструктивного результату свідчить успішна реструктуризація Ukrlandfarming $ 1,5 млрд зовнішнього фінансування.

"Ми готові до будь-якого діалогу зі своїми кредиторами, в тому числі і з Національним банком України", - підкреслив О.Бахматюк

Раніше НБУ повідомив про рішення Печерського райсуду Києва зобов'язати Державну виконавчу службу накласти арешт на рухоме і нерухоме майно Олега Бахматюка, а також на його поточні рахунки в банку "Фінансова ініціатива" і "ВіЕйБі Банк" на загальну суму 1,2 млрд грн.

Директор департаменту управління ризиками НБУ Ігор Будник в ході "круглого столу" 16 листопада заявив, що Бахматюк заборгував НБУ тільки за особистим поручительствам 8,7 млрд грн, і спрогнозував тривалі судові процеси.

За його словами, після постанови суду про арешт активів бізнесмена, пов'язана з ним компанія подала зустрічні позови до Нацбанку про визнання кредитних договорів недійсними, і суди зупинили справи з особистих порук Бахматюка до розгляду по суті позовів про визнання кредитних договорів недійсними.

"А справи про визнання кредитних договорів недійсними також на сьогоднішній день загальмовані, так як справи відправлені на судову експертизу. Судова експертиза може тривати роками", - сказав І.Буднік.

У свою чергу Олег Бахматюк в жовтні підтвердив, що готовий йти на компроміс із НБУ з питання поручительств і пропонує мирову угоду з розстрочкою на сім років з можливістю збільшити заставу перед НБУ. За його словами, всі переговори з Нацбанком з питання поручительств завершувалися невдало.

Якби Нацбанк хотів повернути гроші, він би сів за стіл переговорів, але якщо Валерія Гонтарєва (глава НБУ - ред.) хоче знищити компанію, то їй не цікаві наші пропозиції ", - констатував бізнесмен.

"Укрлендфармінг" є найбільшим агрохолдингом в Євразії. Займається вирощуванням зернових, виробництвом яєць і яєчних продуктів, вирощуванням великої рогатої худоби, дистрибуцією техніки, добрив і насіння.

У структуру холдингу входять 16 сучасних елеваторів, 216 горизонтальних зерносховищ, п'ять насіннєвих заводів, 19 птахофабрик, 10 ферм з вирощування курей-несучок, три репродуктора, три селекційних господарства, шість комбікормових заводів, завод з виробництва яєчних продуктів "Імперово Фудз", три склади тривалого зберігання яєць, шість цукрових заводів, 19 м'ясокомбінатів і два заводи з виробництва шкіри.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme