Україна ввела дзеркальні санкції проти Росії

Україна у відповідь на ембарго з боку Росії встановлює з 2 січня 2016 року ставки ввізного мита режиму найбільшого сприяння для російських товарів
Україна ввела дзеркальні санкції проти Росії
Україна ввела дзеркальні санкції проти Росії

Відповідна постанова була оприлюднена сьогодні на сайті Кабінету міністрів України, повідомляє depo.ua.

Як зазначається, з сьогоднішнього дня до всіх російських товарів застосовуватимуться пільгові ставки ввізного мита, при цьому преференційний режим скасовується.

Обмеження вводяться строком на один рік у зв'язку з діями Росії, які обмежують реалізацію законних прав та інтересів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України, у відповідь на призупинення Росією дії договору про зону вільної торгівлі від 18 жовтня 2011 року щодо України.

Тим часом, у прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України пояснили, що митний тариф в Україні складається з трьох ставок: перша - 0%, преференційна для тих країн, з якими є угода про зону вільної торгівлі, друга - це режим найбільшого сприяння для країн СОТ і третя - для країн, які не є членами СОТ.

Таким чином, до Росії застосовуватиметься зв'язана ставка мита, тобто як не для країн із преференційним режимом торгівлі. Вона становитиме від 0,5% до майже 10%.

Крім того, з 10 січня 2016 року пропонується заборонити ввезення на територію України низки російських товарів.

Нагадаємо, що Росія оголосила про запровадження з 1 січня ембарго на поставки українських товарів сільгоспвиробництва.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада