Україна ввела дзеркальні санкції проти Росії

Україна у відповідь на ембарго з боку Росії встановлює з 2 січня 2016 року ставки ввізного мита режиму найбільшого сприяння для російських товарів
Depo.Гроші
2 січня 2016 10:04
ФОТО: depo.ua
Україна ввела дзеркальні санкції проти Росії
Україна ввела дзеркальні санкції проти Росії

Відповідна постанова була оприлюднена сьогодні на сайті Кабінету міністрів України, повідомляє depo.ua.

Як зазначається, з сьогоднішнього дня до всіх російських товарів застосовуватимуться пільгові ставки ввізного мита, при цьому преференційний режим скасовується.

Обмеження вводяться строком на один рік у зв'язку з діями Росії, які обмежують реалізацію законних прав та інтересів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України, у відповідь на призупинення Росією дії договору про зону вільної торгівлі від 18 жовтня 2011 року щодо України.

Тим часом, у прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України пояснили, що митний тариф в Україні складається з трьох ставок: перша - 0%, преференційна для тих країн, з якими є угода про зону вільної торгівлі, друга - це режим найбільшого сприяння для країн СОТ і третя - для країн, які не є членами СОТ.

Таким чином, до Росії застосовуватиметься зв'язана ставка мита, тобто як не для країн із преференційним режимом торгівлі. Вона становитиме від 0,5% до майже 10%.

Крім того, з 10 січня 2016 року пропонується заборонити ввезення на територію України низки російських товарів.

Нагадаємо, що Росія оголосила про запровадження з 1 січня ембарго на поставки українських товарів сільгоспвиробництва.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада