Відповідальна газовидобувна галузь: у Полтаві відбувся Форум соціального партнерства

19 листопада в Полтаві відбувся "Форум соціального партнерства: громади і газовидобуток"

У заході взяли участь народні депутати України, представники Міністерства енергетики та захисту довкілля, голова Полтавської ОДА, голова Державної служби геології та надр України, представники громадського сектору, місцевого самоврядування та недержавних організацій, а також газовидобувні компанії.

На форумі обговорювали стратегію України в газовидобувному секторі та роль Полтавського регіону у збільшенні газовидобутку в країні, важливість подальшого продовження реформ для досягнення енергонезалежності, а також користь від співпраці громад i газовидобувників.

Наталія Гребенюк, голова Правління Асоціації газовидобувних компаній України, під час свого виступу зазначила, що досягнення енергонезалежності є головною місією для провідних газовидобувних підприємств і вони докладають максимум зусиль, щоб втілити це в реальність.

"Останні роки держава обрала стратегію, спрямовану на здобуття енергетичної незалежності, яка насамперед пов’язана зі збільшенням власного газовидобутку. Про послідовність курсу заявляють і Президент України Володимир Зеленський, і Кабінет міністрів Олексія Гончарука. Проголошений курс уряду на збільшення ВВП на 40% у 5-річній перспективі, на наш погляд, безпосередньо пов’язаний зі збільшенням видобування українського газу. Галузь розраховує на ефективну співпрацю з регіонами: громадами, органами місцевого самоуправління, громадянським суспільством. І чим ефективніше ми будемо працювати разом, чим конструктивнішими будуть наші рішення, тим швидше ми будемо знаходити можливості та сили для того, щоб реалізувати наші проєкти для втілення стратегічної державної місії", – зазначила Наталія Гребенюк.

Під час дискусії було зазначено, що газовидобувні компанії сприяють розвитку регіонів присутності, сплачуючи ренту до місцевих бюджетів та реалізуючи програми соціального партнерства. Як приклад була наведена Ковалівська сільська рада Шишацького району Полтавської області, на території якої веде діяльність компанія ДТЕК Нафтогаз. Бюджет сільради завдяки співпраці з газовидобувниками збільшився в рази, і громада отримала можливість реалізувати важливі проєкти у сфері охорони здоров’я, освіти та енергоефективності, підтримувати у належному стані та будувати нову соціальну інфраструктуру. Як зазначив Олександр Шевельов, керівник відділу комунікацій ДТЕК Нафтогаз, компанія веде постійний діалог з громадами, допомагає вирішувати проблеми на місцях та забезпечує сталий розвиток Полтавського регіону.

Окремим важливим питанням заходу став екологічний аспект видобутку природнього газу. Під час дискусії між парламентарями, представниками місцевої влади та громад, учасники обговорення підкреслили, що наразі видобуток газу в регіоні здійснюється із дотриманням екологічних норм. Крім того, була позитивно оцінена практика безамбарного буріння свердловин, що відповідає кращим міжнародним екологічним стандартам. Як зазначили експерти ДТЕК Нафтогаз, за останні декілька років всі нові свердловини компанія пробурила виключно безамбарним методом.

Підсумовуючи панельні дискусії під час Форуму, організатори зазначили, що в України є всі можливості для збільшення видобутку газу та досягнення енергетичної незалежності. Для цього вкрай необхідно об’єднати зусилля газовидобувних компаній, державної влади та органів місцевого самоврядування, освіти і науки та місцевих громад.

Довідка

"Форум соціального партнерства: громади і газовидобуток" — це платформа для діалогу газовидобувної галузі, влади та громад, на території яких ведеться газовидобуток. Організаторами заходу виступили громадські організації (ГО "Нова енергія", Ініціатива Прозорості Видобувних Галузей в Україні – UAEITI, Міжнародний фонд "Відродження") за підтримки Міністерства енергетики та захисту довкілля, Асоціації газовидобувних компаній України та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Серед учасників заходу — представники державної влади та органів місцевого самоврядування, народні депутати України, фахівці громадських організацій та галузевих вузів, а також представники найбільших газовидобувних підприємств, які працюють на Полтавщині: АТ "Укргазвидобування", ДТЕК Нафтогаз, Smart Energy, GEO ALLIANCE GROUP, Burisma Group та Полтавська газонафтова компанія.

Нагадаємо, що до Асоціації газовидобувних компаній України входять вісім найбільших газодобувних компаній. Разом вони видобувають 92% газу в Україні, створюють близько 26 тисяч робочих місць і забезпечують 8% надходжень до бюджету держави.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"