Видобуток нафти в Росії може скоротитися більш ніж на третину

Проект Генеральної схеми розвитку нафтової галузі Росії до 2035 року свідчить, що видобуток нафти на діючих родовищах може скоротитися на 125 млн т (34,5%), до 237 млн т в рік
Depo.Гроші
3 вересня 2015 08:12
ФОТО: depo.ua

Сьогодні на дані родовища припадає близько 70% усього видобутку "чорного золота" в РФ (близько 525 млн т), передає depo.ua з посиланням на РБК.

Поповнення випадаючих обсягів нафти пропонується компенсувати за рахунок нових родовищ і приділити особливу увагу важковидобувним ресурсам і роботі на шельфі.

Дані заходи, згідно з прогнозами Генсхеми, дозволять утримувати видобуток нафти на рівні 523-527 млн т на рік до 2035 року. Однак Генсхема ґрунтується на прогнозі Минэнергоразвития Росії, згідно з яким ціна на "чорне золото" складе $ 93,7 за барель і вже з 2016 року почне плавне зростання. Але Міненерго попереджає, що при ціні нафти $ 50 за барель під загрозою виявляється значна частина нових проектів з видобутку нафти і газу в Арктиці та Східному Сибіру, тобто компенсація випадають обсягів видобутку залишається під питанням.

Російська економіка опинилася в серйозній скруті після того, як ціна на нафту Brent впала нижче 50 доларів за барель, а слідом за нею подешевшав і газ на ринку Європи.

Видобуток нафти і газу забезпечує чверть ВВП у цьому році, хоча два роки тому цей показник сягав третини. Продаж енергоносіїв становить 68% російського експорту. А доходи від їх реалізації наповнює на половину російський держбюджет, з якого фінансується весь державний сектор.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua