Верховна Рада проголосувала за податкову реформу і ввела імпортний збір

Після тривалих консультацій Верховна Рада провела кілька результативних голосувань - ввела додатковий імпортний збір до 2016 року, а також внесла зміни до Податкового кодексу
Depo.Гроші
28 грудня 2014 22:52
ФОТО: depo.ua
Верховна Рада проголосувала за податкову реформу і ввела імпортний збір
Верховна Рада проголосувала за податкову реформу і ввела імпортний збір


Як повідомляє depo.ua, за ухвалення законопроекту №1578 (податкова реформа) в цілому проголосували 250 депутатів. Документом передбачається скорочення податків і зборів з 22 до 9 (податок на прибуток підприємств; податок на доходи фізосіб; ПДВ; акцизний податок; екологічний податок; рентна плата; мито; податок на нерухомість (місцевий) та єдиний податок (місцевий).

Також на два роки скасовуються перевірки для малого та середнього бізнесу. В рамках податкової реформи відшкодування ПДВ не здійснюється, у тому числі для зернотрейдерів і для сільгоспвиробників.
Крім того, підвищується ставка для пасивних доходів (процентів, роялті, інвестдоходу) з 15% до 20%, по дивідендах 5% або 20% (залежно від сплати податку на прибуток).
Збільшуються ставки плати за користування надрами для видобування природного газу, що реалізується не для потреб населення: на рівні 55% (для газу з покладів до 5 км) і до 28% (для газу з покладів понад 5 км).

Законопроектом також передбачено, що тестовий режим системи електронного адміністрування з ПДВ буде вводитися з 1 лютого по 1 липня 2015 року.
Також зміни в Податковий кодекс передбачають звільнення від оподаткування житлової нерухомості житловою площею менше 60 кв. м для квартир і 120 кв. м для будинків.
Встановлюється 5% акцизний податок з реалізації алкогольних напоїв, тютюнових виробів і палива, а також вводиться податок на розкішні автомобілі (об'єм двигуна більше 2,5 тис. куб.см - для дизельного двигуна, 3 тис. куб.см - для бензинового двигуна, і вік яких не перевищує 5 років). Запроваджується оподаткування з обороту лотерей по 10% ставці. Зберігається пільговий режим оподаткування медичної та освітньої сфери.
При цьому після обговорення з профільним комітетом було вирішено вилучити із змін до Податкового кодексу норму про введення декларування доходів громадян («нульове» декларування, 30% податок на різницю перевищення витрат над доходами).

Також Верховна Рада ввела спеціальний імпортний збір. За відповідний законопроект №1562 у цілому проголосували 256 депутатів.

Додатковий імпортний збір буде стягуватися з товарів, що ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту (тобто для вільного обігу на митній території України), незалежно від країни їх походження.

Ставка 10% буде встановлена для товарів, що класифікуються в 1-24 товарних групах за УКТЗЕД, 5% - для товарів, що класифікуються в 25-97 товарних групах за УКТЗЕД.

Крім того, 10% буде встановлено для товарів, що підлягають оподаткуванню ввізним митом відповідно до статті 374 Митного кодексу.

Додатковий імпортний збір не стягуватиметься при ввезенні життєво необхідних товарів: природного газу, вугілля, палива, нафти, мазуту, банкнот, банківських металів, дитячого харчування, пелюшок і підгузників, ліків та медичного обладнання, а також товарів, які звільняються від сплати ввізного мита відповідно до міждержавних домовленостей, крім вільної торгівлі.