Хто такий контрабандист Амінєв? Чи справді це початок глобальної боротьби на митниці

Вся інформація щодо організаторів непрозорих схем на митниці взята з відкритих джерел, і, поки що, викладені факти ніхто публічно не спростовував

Хто такий контрабандист Амінєв? Чи справ…

Вчора, 8 серпня, спеціальний підрозділ Державної фіскальної служби України (ДФСУ) затримав колишнього працівника Одеської митниці Дениса Амінєва (на фото).

Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбук виконувач обов'язків голови ДФСУ Мирослав Продан, "відому в певних колах особу" Амінєва підозрюють у причетності до викрадення арештованих товарів, а саме 37 контейнерів із нерозмитненим вантажем орієнтовною загальною вартістю 154 млн грн. Зниклий вантаж зберігався на території митного посту "Одеса-Центральний".

Нечасті згадки про Амінєва у медіа і соціальних мережах, м'яко кажучи, не надто компліментарні. Поінформований одеський журналіст і блогер Аліса Пивоварчик на сайті "Погляд з Одеси" у січні 2016 року прямо пише про причетність Амінєва до організації та "адміністрування" потоків контрабанди: "Як я з'ясувала, контрабандою на Одеській митниці, як і раніше, завідує відома трійця: Артур Прузовський (депутат Одеської міськради V скликання, входив у бізнес-крило Партії регіонів, "герой" численних публікацій і журналістських розслідувань. Його називають кумом народного депутата України Віталія Хомутинніка – Ред.), Денис Амінєв, Сергій Мунтян. Це стосується контейнерів з Одеси. Схеми старі – заниження ваги, заниження ціни, заміна найменувань. Зеленим горошком можуть возити елітні товари. При собівартості контейнера 8 тис. у.о. продавати його можуть удвічі дорожче. Уявіть собі, скільки грошей недоотримує держбюджет за рік за таких розкладів".

Після приходу до керівництва в області "грузинської команди" на чолі з Михеїлом Саакашвілі на Одеській митниці (у жовтні 2015-го її керівником стала креатура Саакашвілі Юлія Марушевська) почалися декларативні спроби навести порядок. Але головним результатом цих намагань, за інформацією експертів, стала переорієнтація потоків "чорного" імпорту на інші митниці країни – туди, де домовитися було простіше…

"Губернатор Саакашвілі, багато обіцяв, але по факту не зробив. <…> А Одеса, що Одеса? Там все по-старому. Мафія безсмертна…", - пише блогер і журналіст Кирило Сазонов.

"Місто не важливе – вони робили це скрізь: Київ, Херсон, Рівне, Чернігів. Де є можливість прийняти (контрабандні товари – Ред.), там і оформлять… Річ у тім, що ці троє (Амінєв, Мунтян і Прузовський) домовилися нагорі і в зв'язці з нижчою і середньою ланкою вивозять з портів і оформляють у зв'язці з вищими ланками регіональних митниць на місцях)", - описує ситуацію Юлія Пивоварчик.

Кілька слів про неформального "шефа" Амінєва. "Артур Прузовський, відомий в Одесі на прізвисько "Чечен", до 2000 року був активним членом організованого злочинного угруповання, яке діяло на території південних областей України і спеціалізувалося на викраденні найбільш ліквідних автотранспортних засобів. Після розгрому ОЗУ Прузовський, вдавшись до допомоги впливових друзів в Одеській обласній прокуратурі, зміг уникнути покарання – його звільнили з-під варти в ході засідання Миколаївського обласного суду", - пише у грудні 2014 року інтернет-видання "Преступности.Нет".

Вийшовши на свободу, Прузовський "не лише не поніс покарання, але і став депутатом Одеської міськради від Партії регіонів, - пише видання.

Ще однією впливовою фігурою, з якою пов'язують Амінєва, ЗМІ називають Сергія Сердюка, який сьогодні обіймає посаду прокурора Генпрокуратури і курує нагляд за роботою митниці. Зокрема,

нардеп Володимир Парасюк, коментуючи інформацію про можливе призначення Сергія Сердюка на посаду головного контролера за митницею Генпрокуратури, зазначив: "Всі чудово знають, що це за людина (Сергій Сердюк, - ред.) - У нього немає ні честі, ні совісті. Він ніколи в житті порядно не жив, тому тут навіть нічого коментувати - він повинен сидіти в тюрмі. Я думаю, що це призведе до збільшення рівня корупції. Він встановить контроль над усіма митницями ", - розповів він, зазначивши при цьому, що співробітників відомства почнуть шантажувати і вимагати від них гроші, а в гіршому випадку підставляти і порушувати кримінальні справи, пише ДС.

Тому таке гучне затримання – це прецедент. І сьогодні з'являється непевна надія на те, що відлагоджений кримінальний механізм нарешті дасть збій. Залишається сподіватися, що несподіване для зовнішніх спостерігачів затримання Дениса Амінєва стане сигналом до початку справжньої боротьби з контрабандними схемами як на Південній митниці, так і на всіх інших митницях нашої держави.

Адже цифри вражають: втрати України від контрабанди, за оцінками, що містяться в розслідуванні німецької газети Süddeutsche Zeitung, сягають 4,8 млрд доларів США на рік – це більше за десяту частину доходів національного бюджету й удвічі більше за суму, яку Київ хоче отримати цього року від МВФ та інших західних донорів. Може, досить?..

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme