В "Укрнафті" прогнозують розвал компанії за нафти нижче $25 за барель

Якщо ціна на нафту впаде нижче 25 доларів за барель держкомпанія "Укрнафта" почне руйнуватися
Depo.Гроші
10 лютого 2016 10:56
ФОТО: depo.ua

Про це він в інтерв'ю "Європейській правді" заявив глава компанії Марк Роллінз, передає depo.ua.

"За умови падіння ціни на нафту до 25 доларів за барель, ми можемо працювати майже "в нуль". Це при повній відмові від капітальних інвестицій. Але певні капітальні інвестиції компанія все-таки змушена робити. В іншому випадку компанія почне руйнуватися", – зазначив Роллінз.

За його словами, певний мінімум, який необхідно вкладати для підтримки основних фондів в робочому стані становить від 900 млн до 1 млрд грн.

"Ми можемо дозволити собі реалізувати дану програму капіталовкладень тільки при ціні на нафту приблизно тридцять доларів за барель. Але, як ви бачите, ціни на нафту зараз нижче цього рівня, і не виключено, що вони можуть впасти ще нижче", - сказав глава "Укрнафти".

Відповідаючи на питання про подальшу ціному кон’юктуру на світовому ринку нафти, Роллінз зазначив, що поточна вартість не може триматися протягом довгого періоду.

"Якби я знав, я був би дуже багатий. Цілком очевидно, що поточна ціна на нафту нежиттєздатна протягом довгого періоду. Питання в тому, що значить довгий період. Рік, два, три? Або всього лише півроку? Іранці, які виходять на ринок, це теж окреме питання. Безліч країн, які залежать від нафти, і нафтові компанії в даний момент втрачають гроші на цьому", - пояснив він.

Крім того, за словами Роллінза бюджет компанії також довелося переглянути з урахуванням падіння цін на нафту.

"Спочатку бюджет був розрахований на 43 долара за барель. Такі ціни були в другій половині минулого року. З урахуванням такої ціни у нас був би цілком непоганий бюджет. Можна було виділити в чотири-п'ять разів більше коштів на інвестиції, ніж торік. На буріння свердловин, розвідку, пошук ресурсів, лагодження зламаного обладнання, яке зараз в поганому стані", - підсумував він.

Нагадаємо, що 10 лютого вартість квітневих ф’ючерсів на північноморську нафтову суміш сорту Brent на лондонській біржі ICE Futures зросла на 2,54% до 31,09 долара за барель.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада