В Україну припиняють постачати люмінесцентні лампи

Лідер ринку енергозберігаючого освітлення міжнародна корпорація MAXUS заявила про припинення поставок в Україну енергозберігаючих ламп, виготовлених на основі технології люмінесценції
Depo.Гроші
7 липня 2015 15:47
ФОТО: depo.ua
В Україну припиняють постачати люмінесцентні лампи
В Україну припиняють постачати люмінесцентні лампи

Згідно із заявою компанії, що володіє на даний момент понад 40% українського ринку компактних люмінесцентних ламп, починаючи з липня 2015 року нові поставки ламп на територію України припинені, передає depo.ua.

Зупинка продажу ламп, вже відправлених в торгові точки, проводитиметься поетапно до кінця 2015 року.

Коментуючи мотиви корпорації, представник компанії Олександр Аліскеров зазначив, що на даному етапі розвитку, LED технологія освітлення вже здатна повністю замінити екологічно шкідливі компактні люмінесцентні лампи у всіх споживчих сегментах.

"Безумовно, компактні люмінесцентні лампи свого часу відіграли важливу роль у вирішенні проблем енергоефективності освітлення. Однак на сьогоднішній день, з розвитком LED, люмінесцентна технологія застаріла, а її негативні сторони, зокрема проблеми утилізації ламп, що містять ртуть та інші небезпечні та шкідливі речовини, набули загрозливих для України масштабів. Лампи накопичуються на звалищах, небезпечні і шкідливі речовини з них концентруються в грунті і грунтових водах, завдаючи шкоди екології і здоров'ю жителів країни",- заявив Аліскеров.

При цьому, згідно з оцінками експертів Українського Центру досліджень і розробок MAXUS, все більше українських споживачів усвідомлюють вигоди переходу на LED світильники і джерела світла, які у порівнянні з люмінесцентними лампами мають в 4 рази більший ресурс роботи (до 50 000 годин) і дозволяють економити на 70% більше електроенергії, а також є екологічно чистими і не вимагають спеціальної утилізації.

Зміна споживчих переваг веде до природного скорочення ринку люмінесцентних ламп, особливо в середньо-ціновому сегменті, який за останній рік скоротився майже в два рази і, за прогнозами експертів, в 2016 році весь ринок компактних люмінесцентних ламп в Україні буде складати не більше 25% від загального ринку джерел світла. Для порівняння, в 2014 році він становив 55% у грошовому еквіваленті.

"Відмовляючись від поставок компактних люмінесцентних ламп, корпорація MSAXUS намір повністю сконцентруватися на розробках в області LED освітлення", - резюмував представник компанії.

Інші новини економіки читайте на Гроші.depo.ua