В Україні на 20% подорожчають м'ясо і молочка

У вересні українців чекає подорожчання м'яса і молочних продуктів майже на 20%
Depo.Гроші
2 вересня 2015 13:08
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-центр інформаційно-аналітичної компанії Pro Capital.

За прогнозами експертів, якщо вже цього місяця ціни на овочі, соняшникову олію і борошно знизяться на 5-15%, то м'ясо і молочні продукти подорожчають майже на 20%.

"Ціни на молоко та молокопродукти підуть вгору, бо надої восени знижуються. Також підвищать ціни постачальники, щоб не залишитися в збитку. Яйця теж традиційно подорожчають, так як кури влітку несуться краще, а споживання, навпаки, збільшується восени", - прогнозує голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков.

Такої ж думки і аналітик інформкомпанії "ПроАгро" Ярослав Левицький.
"М'ясо, яйця, молочка дорожчатимуть (кури - на 7-8%, м'ясо - на 15-18%, сир - до 10%), через зниження пропозиції на внутрішньому ринку через скорочення поголів'я худоби і зростання експорту (курятина, яйця)", - зазначив він.

Стабільною залишиться вартість круп, яблук і привізних фруктів (за умови стабільної гривні). У листопаді до мінімуму (нижче 10 грн, або на 1,5-2 грн / кг) подешевшає цукор.

Нагадаємо, з 1 вересня горілка, вино, віскі, коньяк та інший алкоголь в Україні знову подорожчали.

Зазначимо, що це вже другий етап підвищення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на алкогольні напої в цьому році: перше підвищення, ініційоване Кабміном, набуло чинності 11 липня. Всього за два етапи ціна на алкоголь виросте на 25-40%.

Більше економічних новин читайте в розділі Гроші. depo.ua.