В Україні скасували майже 13 тисяч радянських ГОСТів

Мінекономрозвитку і торгівлі видало укази про скасування розроблених до 1992 року 12776 ГОСТів, більшість з яких втратять чинність 2018 року

Про це повідомила прес-служба Мінекономрозвитку на офіційному сайті відомства, передає depo.ua.

"Це один з ключових кроків у реформі системи технічного регулювання, який звільняє бізнес від зайвих обмежень у розробці товарів і послуг, стимулює підприємницьку ініціативу і конкуренцію", - зазначається у повідомленні.

Відстрочка у два роки, як зазначається в повідомленні, потрібна для адаптації бізнесу до нових умов. "Де-юре ГОСТи вже були необов'язкові. Але існував імператив щодо їх застосування, як у текстах самих ГОСТів, так і у численних підзаконних актах. Тому багато підприємств де-факто продовжували застосовувати ГОСТи в обов'язковому порядку. Відтепер зняття цього обов'язку затверджено чітко і однозначно", - цитує прес-служба заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова.

За словами заступника міністра, головним завданням реформи є перехід від обтяжливої і неефективної системи обов'язкових державних стандартів до європейської моделі технічного регулювання, яка ґрунтується на застосуванні технічних регламентів і добровільному використанні стандартів.

Як наголошується у повідомленні, у технічних регламентах містяться всі необхідні вимоги щодо безпеки продукції. Однак, на відміну від застарілих ГОСТів, регламенти не висувають вимог щодо конструкції, дизайну виробів та інше. Водночас ті підприємства, для яких використання ГОСТів є важливим або надає певні конкурентні переваги, можуть продовжувати їх застосовувати. Але використання цих стандартів не буде обов'язковим.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme