В Україні нарешті може з'явитися 3G-зв'язок

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), на засіданні 28 жовтня затвердила умови проведення конкурсів на отримання ліцензій для надання послуг зв'язку в стандарті 3G
Depo.Гроші
28 жовтня 2014 14:03
ФОТО: depo.ua
В Україні нарешті може з
В Україні нарешті може з'явитися 3G-зв'язок

Про це говориться в повідомленні прес-служби регулятора на офіційному сайті, пише ДеПо.

Згідно з повідомленням, затверджений комісією документ передбачає проведення тендера на право отримання ліцензій на 15 років у всіх регіонах України за трьома лотами одночасно. Мінімальна вартість ліцензії для мобільного оператора складе 2443000000 грн. Крім того, трьом переможцям-операторам необхідно буде взяти на себе витрати, пов'язані з проведенням конверсії, загальна вартість якої становить 1,6 млрд грн.

«Переможці тендеру зобов'язані протягом двох місяців після оголошення результатів узгодити з НКРЗІ технічне завдання, в якому мають бути визначені терміни та умови проведення конверсії, та проінформувати НКРЗІ про укладення договору», - сказано в повідомленні.

В документі також зазначається, що операторам необхідно буде протягом 18 місяців після проведення конкурсу запустити мережу третього покоління на території всіх обласних центрів України, а протягом 6 років - на території всіх районних центрів і всіх населених пунктів з населенням понад 10 тисяч осіб.

В свою чергу, в умовах тендера прописується, що до участі в торгах можуть не допустити мобільні оператори, які потрапили під дію Закону «Про санкції».

«Затверджені умови тендера не передбачають ніяких додаткових обмежень для заявників на участь в тендері, крім тих, які передбачені вже діючими нормативно-правовими актами щодо застосування до юридичних осіб санкцій згідно Закону України« Про санкції », - сказано також у повідомленні.

Умови тендеру вступлять в силу з дня, наступного за днем їх узгодження з Кабміном.

Як повідомлялося, на сьогоднішній день Україна є єдиною країною в Європі, яка не має повноцінного зв'язку третього покоління.

Наприкінці липня президент України Петро Порошенко доручив Кабінету міністрів за участю інших органів виконавчої влади до 15 серпня прийняти ряд заходів з конверсії РЧР для впровадження в Україні технології третього покоління UMTS (3G).

Разом з тим, НКРЗІ повинна була до 30 жовтня провести конкурс на отримання операторами ліцензій для надання послуг зв'язку в стандарті 3G.

Після цього Адміністрація Президента розкритикувала уряд за затягування з постановою з оголошення конкурсу на впровадження 3G. Водночас, на початку жовтня Кабмін назвав винною в затягуванні організації конкурсу на 3G-зв'язок НКРЗІ. Регулятор же не схвалював проект постанови про проведення тендера, так як не підтримував норму уряду про недопущення до конкурсу по 3G підконтрольні російському бізнесу компанії.

Пізніше норма Кабміну про неучасть у конкурсі на 3G-ліцензії компаній з російським капіталом з постанови була вилучена. При цьому в постанові також передбачається, що операторів, які потрапили під дію Закону «Про санкції», можуть не тільки не допустити до конкурсу, а й позбавити вже отриманої 3G-ліцензії.