У Росії очікують падіння нафтових доходів у найближчі 20 років

Міністерство енергетики Росії доопрацювало енергостратегію до 2035 року
Depo.Гроші
28 серпня 2015 07:59
ФОТО: depo.ua

У документі передбачається, що в найближчі 20 років не варто очікувати зростання валютних надходжень від енергетичного експорту, передає depo.ua з посиланням на "Ведомости".

Відомство вважає, що до 2035 року більшість країн будуть розвивати невуглецеві джерела енергії та нетрадиційні види палива, що звузить ринкові ніші для Росії. У цьому випадку доходи від експорту вуглеводнів на європейському напрямку не будуть рости через обмежений попит, а на азіатському - через недостатність інфраструктури.

Не допоможуть Росії і конкурентні переваги, що виникли при девальвації рубля. З документа випливає, що вони пропадуть за кілька років через високу вартість капіталу та обмеженого доступу до зовнішніх інвестицій та технологій.

Стратегія закликає до держпідтримки незалежних малих і середніх нафтових компаній. Їхня роль буде зростати після 2020 р.: структура запасів вуглеводнів погіршиться, знадобляться і велика інноваційна активність, і ефективність капітальних витрат, і гнучкість до змін кон'юнктури.

Серед загроз енергостратегія називає сланцеву революцію в США, а також відновлювану енергетику, ставка на яку робиться в Європі. Серед майбутніх загроз згадуються газові гідрати, які можуть призвести до перерозподілу світових потоків сировини.

Значна роль у новій стратегії відводиться розвитку відновлюваної енергетики та розподіленої генерації. До 2035 році планується збільшити частку розподіленої генерації та інвестиції в розвиток і використання нетрадиційних поновлюваних джерел енергії.

В даний час документ направлений на узгодження в держоргани. Мінекономрозвитку і Мінприроди його отримали і готують свої висновки.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.