В окупованому Криму почала діяти вільна економічна зона

В суботу, 27 вересня, набуває чинності закон про створення в Криму вільної економічної зони (ВЕЗ)
Depo.Гроші
27 вересня 2014 16:11
ФОТО: depo.ua
В окупованому Криму почала діяти вільна економічна зона
В окупованому Криму почала діяти вільна економічна зона

Напередодні його текст був оприлюднений в урядовій газеті «Голос України», передає ДеПо з посиланням на ВВС.

Відтепер на території ВЕЗ діятиме особливий правовий режим економічної діяльності фізичних та юридичних осіб. Зокрема, там не збиратимуться загальнодержавні податки і збори. Також у Криму може застосовуватися мультивалютний режим, котрий дозволяє оплату товарів та послуг як гривнями, так і іншими валютами.

Відзначимо, що в березні 2014 року кримські сепаратисти оголосили рубль офіційною валютою півострова. До того ж закон про ВЕЗ регулює низку питань, пов'язаних із нерухомістю в Криму. Так, громадяни України, які до анексії Криму Росією були зареєстровані в Криму в місті Севастополі та яких примусово депортували звідти, або якщо вони з певних причин не можуть повернутися у своє житло, можуть претендувати на низку компенсацій.

Одночасно кілька тижнів тому Рада ЄС ввела нові обмежувальні заходи у сфері торгівлі та інвестицій у Криму та Севастополі, що передбачають заборону на нові інвестиції в Крим та Севастополь - в інфраструктуру, транспорт, телекомунікації, енергетичний сектор, у видобуток нафти, газу і мінеральних копалин. Заборонено також поставляти ключове обладнання для цих галузей і надавати страхові послуги.

Закон передбачає створення у Криму вільної економічної зони на 10 років.

Мітки: Крым, закон, СЭЗ