У Криму влада конфіскувала приватної власності на $1 млрд - New York Times

У Криму «народна міліція» масово забирає приватні підприємства на користь місцевого уряду
Depo.Гроші
12 січня 2015 09:51
ФОТО: depo.ua
У Криму влада конфіскувала приватної власності на $1 млрд - New York Times
У Криму влада конфіскувала приватної власності на $1 млрд - New York Times

Про це повідомляє New York Times, передає depo.ua.

«З тих пір як Росія 10 місяців тому захопила цей півострів у Чорному морі, за оцінками власників та юристів, у власників відібрали нерухомості та іншого майна на суму понад 1 млрд доларів США. Сюди входять банки, готелі, верфі, ферми, заправні станції, великий хлібозавод, важливий молокозавод, а також приміщення Ялтинської кіностудії», - зазначає видання.

Держрада Криму в серпні надала уряду право вилучати майно для підтримки «життєво важливої діяльності». За словами юристів, за допомогою такого розпливчастого визначення можна виправдати що завгодно. Таким чином влада намагається наповнити бюджет півострова.

Міністерство юстиції України повідомило, що майже 4000 українських підприємств і організацій втратили власність у Криму.

За словами власників, конфіскація майна в таких обсягах відбувається вперше з часів соціалістичної революції 1917 року. Багато хто подає позови до суду, але мало хто вірить в успіх.

«Кримське керівництво часто закликає до терпіння, заявляючи, що зміни загалом відбуваються добре. Однак ті, кого ущемляють органи влади, все більше незадоволені російською владою», - підсумовує газета.

Як повідомляв depo.ua, наприкінці минулого року в анексованому Росією Криму Федеральна служба судових приставів знайшла і арештувала гроші ПАТ «ПриватБанк», що належить голові Дніпропетровської обласної адміністрації Ігорю Коломойському.