В Київраді встановлять систему для голосування за мільйон доларів

Секретаріат Київміськради уклав угоду на розробку та впровадження системи інформаційного забезпечення депутатів в залі пленарних засідань «Рада - IV Київ»
Depo.Гроші
6 листопада 2014 13:36
ФОТО: depo.ua
В Київраді встановлять систему для голосування за мільйон доларів
В Київраді встановлять систему для голосування за мільйон доларів

Як повідомляють «Наші гроші» з посиланням на «Вісник державних закупівель», вартість угоди склала 12970000 гривень, передає ДеПо.

Йдеться про програмно-технічний комплекс, що забезпечує процес голосування депутатів. Скільки часу знадобиться на установку системи - невідомо, в тендерній документації не вказано чіткий термін виконання робіт.
Раніше в міськраді стояла система «Рада - ІІІ Київ», проте вона була знищена під час Майдану, і за результатами обстеження НТТ «Рада» - відновлена бути не може.

Влітку мер Києва Віталій Кличко заявляв, що на відновлення системи «Рада» потрібно 11 мільйонів гривень. Цю цифру в якості орієнтованої кошторису взяло саме НТТ «Рада» при курсі долара в 9,04 грн. з попередженням, що сума договору може змінюватися в залежності від курсу, а також обсягів робіт.

Найбільшою системою для голосування в Україні є система «Рада-3», встановлена у Верховній Раді в 2002 році. Розрахована на 450 депутатів система разом з наступною модернізацією коштувала близько $0,8 млн. Нова система для Київради, яка складається з 120 депутатів, в перерахунку за курсом НБУ буде коштувати близько $1 млн.