В Кабміні розповіли, скільки українці заплатять за обігрів «ДНР» і «ЛНР»

Україна не має наміру припиняти постачання енергоносіїв в анексований Росією Крим і частково захоплений бойовиками Донбас
Depo.Гроші
14 листопада 2014 12:38
ФОТО: depo.ua
В Кабміні розповіли, скільки українці заплатять за обігрів «ДНР» і «ЛНР»
В Кабміні розповіли, скільки українці заплатять за обігрів «ДНР» і «ЛНР»

Про це в інтерв'ю журналу «Новий час» заявив міністр палива і енергетики Юрій Продан, передає ДеПо .

«Крим на даний момент платить за електроенергію навіть за вищими тарифами, ніж українські споживачі. Поки рішення про їх відключення не приймалися», - сказав він.

Також поки триватиме поставка газу та електрики на Донбас. «Зараз на державному рівні прийнято рішення про те, що поставки газу і електроенергії туди припинятися не будуть. При цьому є розрахунок на те, що спеціально прийнятий закон дозволить компенсувати витрати енергетичним підприємствам за рахунок скорочення виплати пільг і субсидій цим територіям. Поки є таке рішення. Ми його виконуємо», - заявив Продан.

У той же час він визнав, що поставки газу і електроенергії на Донбас Україні дорого обходяться.

«Це 1,2 - 1,5 млрд кубометрів газу на весь осінньо-зимовий період. Помножте на ціну в $378 (за 1 тис. кубометрів). І ще за електроенергію вони вже повинні мільярда два гривень. Недешево», - сказав міністр.

Варто відзначити, що в кінці жовтня глава НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв заявив, що дана ситуація є неприпустимою з фінансової точки зору, а також є потенційно ризикованою з точки зору аварій.

«У Донецькій, Луганській областях місцеві облгази контролюються бойовиками. Все, що фактично ми можемо зробити, це перекрити газ на магістральному газопроводі, відключивши великий сегмент споживачів (всіх без винятку) від газу. Таке рішення може бути прийнято», - заявив Коболєв.

За його словами, російська сторона веде роботу по забезпеченню поставок газу зі свого боку на контрольовані бойовиками території. «Ми бачимо ознаки цього», - сказав Коболєв.