У Кабміні представили нову систему нарахування субсидій

Нова система надання субсидій для оплати комунальних послуг буде базуватися на довірі між громадянами і державою
Depo.Гроші
28 лютого 2015 12:42
ФОТО: depo.ua
У Кабміні представили нову систему нарахування субсидій
У Кабміні представили нову систему нарахування субсидій

Про це заявив голова Мінсоцполітики Павло Розенко, представляючи нову систему на засіданні уряду 28 лютого, передає depo.ua з посиланням на «Українську правду».

За його словами, громадяни отримають поштою невелику анкету з 15 питаннями і форму податкової декларації, після заповнення яких мають надіслати ці документи у соцслужби.

У свою чергу соцслужби автоматично починають нараховувати громадянам субсидії і тільки після цього починають перевірку правдивості наданої інформації.

У випадку, якщо надана інформація буде неправдивою, громадянина чекатимуть штрафні санкції.

У свою чергу прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що у змінах до Держбюджету-2015, за які планується проголосувати на наступному тижні, уряд додатково виділяє на покриття субсидій 12,5 млрд гривень.

«24 мільярди в цілому є у бюджеті, 12,5 ми додаємо зараз при внесенні змін, якщо треба буде більше - знайдемо більше», - додав він.

«Вам нікуди не треба йти, ви маєте самі заповнити дуже просту форму та у нас має бути довіра один до одного», - заявив Яценюк.

«Тут (в анкеті) написано, що людина несе відповідальність за достовірність даних. Тобто ми дуже просимо всіх, щоб це був чесний підхід, де той, хто має отримати субсидію, її швидко отримав, а той, хто не має права на субсидію, щоб не забирав у інших це право», - зазначив Яценюк.

«Тобто наша філософія базується на трьох аспектах - спрощена система, безконтактність і довіра», - додав голова уряду.

Нагадаємо, раніше Яценюк розповів, що Кабінет міністрів не може підвищити зарплати та пенсії через рекордні витрати на оборону країни.