У Кабміні пояснили, як будуть платити за тепло споживачі без лічильників

Кабінет Міністрів має намір розподілити плату за теплову енергію споживачам, які не мають приладів обліку тепла, на 12 місяців замість нинішніх 6 місяців опалювального періоду
Depo.Гроші
4 березня 2015 15:27
ФОТО: depo.ua
У Кабміні пояснили, як будуть платити за тепло споживачі без лічильників
У Кабміні пояснили, як будуть платити за тепло споживачі без лічильників

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, повідомляє depo.ua з посиланням на «Українські новини».

«Тепер буде, тому що на 12 місяців розподіляється оплата», - сказав він, відповідаючи на питання про можливість розподілу плати за тепло на 12 місяців.

Демчишин зазначив, що дана система передбачає поділ загальної суми, яку споживач має заплатити за тепло, яке постачається йому в опалювальний період протягом 12 місяців.

«Якщо протягом року тариф буде змінюватися, то сума оплати буде коригуватися відповідно до такої зміни», - сказав він.

Нагадаємо, Міненерго заявляє про проведення консультацій з експертами з питання можливості зміни граничної температури для початку і закінчення опалювального сезону.

Як повідомляв depo.ua, раніше голова Нацбанку Валерія Гонтарева заявила, що Україна узгодила з Міжнародним валютним фондом підвищення тарифів на тепло на 66%. Гонтарева додала, що у зв'язку з таким підвищенням тарифів, інфляція до кінця 2015 року складе 25-26%.

Зазначимо, що зараз один кубометр газу у багатоквартирних будинках за наявності лічильника коштує 1,18 грн. Після подорожчання це буде 4,50 грн. Тарифи на тепло у Києві для квартир, де не встановлені лічильники, складають 9,2-9,33 грн за квадратний метр площі. Після підвищення він виросте до 15,27-15,49 грн. Таким чином, в опалювальний сезон за двокімнатну квартиру середнього розміру потрібно буде платити близько 750 грн на місяць.