В Європі не хвилюються за газовий транзит через Україну

Незважаючи на відсутність остаточних результатів у тристоронніх газових переговорах, у Єврокомісії вважають, що сталому транзиту російського газу через територію України до ЄС на сьогодні нічого не загрожує
Depo.Гроші
1 липня 2015 13:55
ФОТО: depo.ua

Про це заявив віце-президент Єврокомісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович за результатами проведених напередодні у Відні тристоронніх газових переговорів, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Я не буду приховувати, що ми хотіли би повернутися, маючи кращі новини про результати нашої зустрічі. Водночас я хочу сказати, що сьогодні ми маємо цілком іншу ситуацію, ніж минулого року, коли постачання газу було повністю припинено. Сьогодні ми маємо міцні механізми щодо реверсного постачання - ми набагато краще підготовлені на випадок ймовірних проблем у постачанні енергії. Я хочу наголосити, що постачання газу до України, а також до ЄС перебуває поза загрозою", - заявив віце-президент Єврокомісії.

Він також повідомив, що поінформував у середу зранку про результати проведених напередодні переговорів президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера і попросив високого представника ЄС Федеріку Могеріні передати цю інформацію Франції і Німеччині, які беруть участь у нормандському форматі.

Нагадаємо, проведені напередодні у Відні тристоронні переговори Україна-ЄС-Росія про умови постачання російського газу до України і транзиту до Європи не досягли результату.