Уряд затвердив трирічну стратегію управління держборгом

Міністерство фінансів України презентувало оновлену Середньострокову стратегію управління державним боргом на 2018 – 2020 роки

Відповідний документ оприлюднила в. о. міністра фінансів України Оксана Маркарова на засіданні Кабінету міністрів України, інформує Depo.ua

Згідно з документом, станом на 30 червня 2018 року державний борг України склав 66,1 млрд доларів. При цьому внутрішній борг становить 43%, зовнішній борг - 57%.

Відзначається, що структура держборгу характеризується дещо вищою часткою зовнішнього боргу порівняно з країнами-аналогами. "Як результат, Україна є більш вразливою до зовнішніх шоків", зазначають автори стратегії.

Разом з тим, 73% держборгу складають боргові інструменти з фіксованою ставкою, що відповідає рівню країн-аналогів. "Порівняно низька частка боргових інструментів з плаваючою ставкою дозволяє Україні мінімізувати відсотковий ризик", - йдеться в документі.

Стратегія містить орієнтовний план дій на наступні два роки, який передбачає, зокрема, можливість випуску ОЗДП в євро та інших валютах, з якими українська гривня не має високого рівня кореляції, випуск ОЗДП у гривні для міжнародних інвесторів, розширення співпраці з МФО та урядами іноземних держав щодо пільгового фінансування.

Також у рамках реалізації Стратегії планується зміцнити відносини з інвесторами, залучити міжнародних інвесторів на внутрішній ринок України, а також активізувати роботу з покращення рейтингу України як позичальника.

Результатом цих дій має стати створення Агенції з управління боргом відповідно до найкращих міжнародних практик.

Завдяки вищезазначеним крокам очікується скорочення розміру держборгу до 60% від ВВП у 2018 році, до 52,2% - у 2019 році, 49% - у 2020 році.

"Стратегія управління боргом – невід'ємний елемент комплексної Стратегії управління публічними фінансами, втілення всіх елементів якої, і особливо запровадження середньострокового бюджетування, оглядів видатків, контролю за фіскальними ризиками та реформування податкової та митної сфери, - дозволить нам на тлі непорушної макроекономічної стабільності максимально прискорювати зростання економіки, збільшувати рівень інвестицій та як результат підвищувати добробут наших громадян", – наголосила Маркарова.

У Мінфіні додали, що Статегія була розроблена на прогнозах економічного і соціального розвитку України на 2018-2020 роки та 2019-2021 роки та подальшого зменшення дефіциту держбюджету (з 2,4% ВВП у 2018 році до 2,0% ВВП у 2020 році).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme