Україна не виконала умови для отримання 50 млн євро, - єврокомісар Ган

Єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Йоганнес Ган розчарований відсутністю прогресу у виконанні Україною умов отримання 50 млн євро за планом Контракту "Реформи заради інвестицій"

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Я не хочу приховувати своє розчарування Контрактом "Реформи заради інвестицій", де йшлося про допомогу в 50 млн євро. На жаль, тільки одна умова була виконана. Ми могли б використовувати 10 млн, а решта 40 млн будуть втрачені. Це не те, що нас може порадувати", – сказав Ган на зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом в п'ятницю в Києві.

Як відомо, в кінці квітня єврокомісар Йоганнес Ган запропонував Україні новий контракт "Реформи заради інвестицій". Він пропонує Києву доступ до нового фінансового інструменту ЄС, зовнішньому інвестиційному плану. Кошти мають піти на компенсації кредитування банківськими установами та інвестування в реальний сектор економіки. Для цього Україна повинна була до парламентських літніх канікул виконати три умови: забезпечити незалежність регулятора в сфері енергетики (НКРЕКУ); забезпечити повноцінне функціонування бізнес-омбудсмена; скасувати вимоги щодо електронного декларування для антикорупційних активістів.

Нагадаємо, 9 листопада єврокомісар Йоганнес Ган перебуває з робочим візитом у Києві і вже зустрівся з представниками громадянського суспільства.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна