Україна не порушила норми СОТ блокуванням російських фур, – Мінінфраструктури

Україна не порушувала міжнародні норми і правила Світової організації торгівлі (СОТ) під час блокування російських вантажівок
Depo.Гроші
22 лютого 2016 12:15
ФОТО: depo.ua

У цьому в інтерв'ю "РБК-Україна" запевнила заступник міністра інфраструктури з питань євроінтеграції Оксана Рейтер, передає depo.ua.

"Ми не порушили міжнародні норми, тому що стаття 5 ГАТТ СОТ передбачає якесь обмеження чи перешкоджання і так далі. Ми обмеження не створили, ми тимчасово призупинили рух російських транспортних засобів шляхом обмеження дії транзитних дозволів", - зазначила Рейтер.

За її словами, блокування - це технічна частина організації процесу транзитних перевезень.

Рейтер вважає, що припинення транзиту не можна назвати й дзеркальними санкціями щодо Росії.

"Ніхто нікому не мститься, навіть жодних дзеркальних санкцій з транзиту ми не застосовуємо. За нашими двосторонніми домовленостями, у нас є угода про автомобільні перевезення, де чітко написано, що, якщо у двох країн виникають якісь питання, їх можна вирішувати шляхом консультацій. Російська сторона жодних консультацій з нами не проводила, у неділю просто зупинила всі автомобілі і все. Ми до проведення консультацій щодо роз'яснення ситуації взяли тайм-аут для того, щоб все це обговорити", - наголосила Рейтер.

Нагадаємо, що проїзд вантажних автомобілів з російськими номерами в різних регіонах  України почали блокувати активісти з 11 лютого. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<